11.11.2021 09:52

Třetí ročník přehlídky Pražská divadelní kovárna

Už třetím rokem připravuje spolek KAPLE REKTORSKÁ pro české amatérské divadelníky a pražské diváky přehlídku Pražská divadelní kovárna (PDK), kde prezentují inscenace z posledního období amatérští divadelníci.

Akce má základní ambici: pomoct souborům odborným rozborem a radou, a to v čase před postupovými přehlídkami (POPAD, Klicperovy divadelní dny v Sadské, POPELKA Rakovník, Divadelní piknik Volyně a jiné.)

Posláním PDK – nepostupové přehlídky amatérského divadla s odbornou lektorskou supervizí a širokou diváckou diskusí – je podporovat aktivní divadelní amatéry a přinášet jejich práci širokému publiku. Kromě živého dialogu s odborným lektorským sborem bezprostředně po vystoupení se divadelníci mohu po celou dobu festivalu setkávat mezi sebou, navzájem si fandit a spolu se zájemci z řad diváků se zúčastňovat dalších rozborů.

Letos z původně 15 přihlášených souborů uvedeme na jevišti Divadla U22 deset. Jedná se jak o pražské divadelníky, tak ty ze Středočeského kraje. Uváděná představení jsou žánrově pestrá (od pohádek pro malé a starší děti přes úsměvnou frašku po dramaticky vypjaté příběhy až k detektivce), a tudíž se hraje pro všechny generace.

https://kaple-rektorska.webnode.cz/prazska-divadelni-kovarna/
https://www.facebook.com/divadelni.kovarna

Převzato z: https://www.amaterskascena.cz/clanek/treti-rocnik-prehlidky-prazska-divadelni-kovarna-6zyr2.html