03.12.2008 00:00

Tři sestry Turnovského divadelního studia A. Marek v Činoherním klubu

Činoherní klub uvádí:

Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2008 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Neděle 7. prosince 2008

Turnovské divadelní studio A. Marek: TŘI SESTRY

Ivan Ivanovič Prozorov, Oleg Ivanovič Prozorov, Michail Ivanovič Prozorov a jeden z motivů hry A. P. Čechova. Nadčasový příběh o neschopnosti člověka udělat krok dopředu, pryč z každodenního stereotypu.

Dramaturgie, režie a scéna: Petr Haken / Návrh kostýmu pro důstojníky Honza Pekař / Hudba Radomír Jodas / Hudební aranžmá: Martin Hybler / Světla a zvuk: Nikola Šebesta, Monika Hakenová / Hrají: Jan Pekař, Ivan Kunetka, Radomír Jodas, Petr Haken.

Inscenace je plná velké mužské filosofie, plná velké touhy po matce Moskvě a plná lahví vodky, která, jak už to v životě bývá, dojde v ten nejméně očekávaný okamžik. Ponořme se do tajů daleké a nekonečné ruské země, nalejme si nezbytné vodky a přemýšlejme o smyslu života, o smyslu umění a o „chlastu“. Na počátku však byl Anton Pavlovič Čechov a ten napsal celkem seriózní hru o tom, kterak si tři dámy nejsou schopny zakoupiti lístky na dráhu do Moskvy.

Amatérské divadlo se hraje v Turnově od první poloviny 19. století, v roce 1869 byl založen Spolek divadelních ochotníků, který později přijal jméno pátera A. Marka. Největšího rozvoje dosáhla činnost spolku v době první republiky. Po druhé válce měl tu čest zahajovat dějiny českého divadla v dnešním Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Spolek nepřerušil svou činnost ani v době komunismu a po roce 1989 se transformoval v dnešní studio, které má dětský, studentský a dospělý soubor.

Vstupenky za 90 Kč na www.cinoherniklub.cz

Těšíme se na shledanou v ČK.

Zdroj: radvan.pacl@cinoherniklub.cz

Autor článku: Informace z divadel