02.02.2023 10:04

Umělecká šéfka souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc Veronika Loulová byla zařazena do výběru magazínu Forbes

Umělecká šéfka souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc Veronika Loulová byla zařazena do prestižního výběru 30 pod 30, který každoročně vyhlašuje magazín Forbes.

Výběrem mimořádných českých talentů ze světa byznysu, startupů, vědy, sportu i umění, kterým ještě nebylo 30 let, a přesto za sebou mají odvážné a úspěšné projekty, se Forbes pečlivě věnuje už desátým rokem. Cílem je inspirovat všechny bez rozdílu věku.

Veronika Loulová nastoupila do čela souboru opery a operety na začátku sezony 2022/2023 a stala se tak nejmladší šéfkou operního domu v Evropě. Uvedla zde již dvě premiéry a zanedlouho se k nim přidají ještě opery Modrovousův hrad a Titus. Za svých 28 let toho ale stihla mnohem více. Úspěšně vede uměleckého uskupení RUN OPERUN, jehož projekty dokázaly zaujmout ministerstvo kultury, magistrát hlavního města Prahy nebo značky Louis Vuitton či Siemens. A v neposlední řadě se realizuje i po tvůrčí stránce. Režijně se podílela třeba na autorské opeře Zabijačka uvedené k slavnostnímu ukončení českého předsednictví v Radě EU, jejímž jsme hrdým koproducentem.

Máme radost, že jsme u toho s ní a těšíme se na další léta spolupráce.

https://www.moravskedivadlo.cz/

Autor článku: Pavlína Dočkalová