17.03.2022 14:59

Úvahy nad psaním o tanci – panelová diskuze

Jaké je postavení tanečního kritika v Evropě, jaké jsou podmínky, překážky a radosti psaní o tanci? Co přináší teoretická reflexe rozvoji tanečního umění? Otevřená panelová diskuze 24. dubna 2022 v Praze a online.

A ještě mnoho dalších otázek nás napadá, když přemýšlíme o smyslu reflexe tance. Pojďme je otázky veřejně otevřít a diskutovat o nich na mezinárodní úrovni. Věříme, že tanec si zaslouží dobré psaní a společná debata může přispět k jeho zlepšení.

Taneční aktuality a Tanec Praha se rozhodly, že se v roce 2022 podělí o své zkušenosti z pořádání workshopů a seminářů Psaní o tanci, které proběhly během loňského roku. S našimi partnery Performing Arts Globally a Springback writers plánujeme zorganizovat otevřenou panelovou diskuzi u příležitosti konání České taneční platformy, která proběhne 24. až 27. dubna 2022 v Praze.

Diskuze se uskuteční v neděli 24. dubna ve 14 hodin pražského času a potrvá přibližně hodinu a půl. Moderátorka Lucie Hayashi si pozve pět tanečních kritiků a lektorů kritického psaní, účast potvrdili: Sanjoy Roy, Emily May, Anette Therese Pettersen, Hild Borchgrevink a Petra Dotlačilová.

Debata bude přenášena formou webináře. Očekáváme, že získáme zpětnou vazbu také od několika začínajících tanečních kritiků, absolventů semináře, kteří budou součástí publika.

Registrace

Ke stažení
Kontakt: lucie.h@tanecniaktuality.cz

Autor článku: převzato z: https://www.culturenet.cz/