25.09.2021 11:52

Uvedení baletu Giselle v Městské knihovně v Praze

Víly jako oběti nešťastné lásky, které vyjadřují svou převahu nad zlem zrady, čistá venkovská dívka Giselle, která je svým milým zrazena, ale i záchrana života viníka oné zrady, která vede k nutnosti nést zodpovědnost za to, co způsobil. Tímto stejně jako svou myšlenkou, že zmařená krása „hozená do tmy“, je krásou svítící ve tmě, tento balet zasáhl autorku projektu Šárku Holečkovou, představitelku role Giselle.

Dříve soubor spojující amatérské tanečníky s profesionálními, nyní soubor složený již pouze z tanečníků, kteří mají vystudovanou konzervatoř, z nichž někteří tančí v oblastních divadlech nebo i v ND, uvádí tuto inscenaci 4.12. od 16:30 hodin v Městské knihovně v Praze. Tančí Šárka Holečková (Giselle) a Andrzej Janczura (Albert).

Šárka Holečková
Vystudovala jsem státní Taneční konzervatoř. Již v roce 2015 jsem povolala k nastudování tohoto baletu skupinu baletních amatérů a jednoho profesionálního tanečního partnera. Tento poloprofesionální soubor uváděl Giselle po více jak tři roky charitativně, především v domovech seniorů pro potěšení nejen své ale i těch, kteří si do divadla již nedojdou. Později se ujali účinkování v Giselle již všichni tanečníci profesionální, se kterými jsem Giselle uvedla v malých, pražských divadlech. Někteří tanečníci z tohoto souboru včetně mne rádi pokračují i v jiných, neziskových představeních pro seniory. Tato Giselle uáděná nyní v Městské knihovně však nabízí prostor pro profesionálnější ztvárnění.

https://baletni-predstaveni-giselle.webnode.cz/

Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Městské knihovny v Praze každý všední den od 14 do 20 hod. on-line prodej www.mlp.cz/akce
A také i na Ticketportal

 

Autor článku: Šárka Holečková