25.09.2021 11:52

Uvedení baletu Giselle v Městské knihovně v Praze

Víly jako oběti nešťastné lásky, které vyjadřují svou převahu nad zlem zrady, čistá venkovská dívka Giselle, která je svým milým zrazena, ale i záchrana života viníka oné zrady, která vede k nutnosti nést zodpovědnost za to, co způsobil. Tímto stejně jako svou myšlenkou, že zmařená krása „hozená do tmy“, je krásou svítící ve tmě, tento balet zasáhl autorku projektu Šárku Holečkovou, představitelku role Giselle.

Dříve soubor spojující amatérské tanečníky s profesionálními, nyní soubor složený již pouze z tanečníků, kteří mají vystudovanou konzervatoř, z nichž někteří tančí v oblastních divadlech nebo i v ND, uvádí tuto inscenaci 4.12. od 16:30 hodin v Městské knihovně v Praze. Tančí Šárka Holečková (Giselle) a Andrzej Janczura (Albert).

Šárka Holečková
Vystudovala jsem státní Taneční konzervatoř. Již v roce 2015 jsem povolala k nastudování tohoto baletu skupinu baletních amatérů a jednoho profesionálního tanečního partnera. Tento poloprofesionální soubor uváděl Giselle po více jak tři roky charitativně, především v domovech seniorů pro potěšení nejen své ale i těch, kteří si do divadla již nedojdou. Později se ujali účinkování v Giselle již všichni tanečníci profesionální, se kterými jsem Giselle uvedla v malých, pražských divadlech. Někteří tanečníci z tohoto souboru včetně mne rádi pokračují i v jiných, neziskových představeních pro seniory. Tato Giselle uáděná nyní v Městské knihovně však nabízí prostor pro profesionálnější ztvárnění.

https://baletni-predstaveni-giselle.webnode.cz/

Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Městské knihovny v Praze každý všední den od 14 do 20 hod. on-line prodej www.mlp.cz/akce
A také i na Ticketportal

 

Autor článku: Šárka Holečková

Uvedení baletu Giselle v Městské knihovně v Praze

Inscenace

29.09.2022

Městské divadlo Kladno uvede hru inspirovanou životem a dílem Oty Pavla

Režisér Petr Svojtka a dramatik a dramaturg Jiří Janků se vracejí do Městského divadla Kladno s inscenací Jak jsem potkal ďábla, která bude první premiérou letošní, již 108. divadelní sezony. Hra, která vznikla na objednávku přímo pro kladenskou činohru, je poctou jednomu z nejvýznamnějších českých spisovatelů Otovi Pavlovi.

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.