18.10.2022 09:21

Už za tři týdny startuje festival DANCE Life! 2022

O víkendu 4. – 6. listopadu se na brněnské výstaviště vrací největší festival tance ve střední Evropě DANCE Life!.

Již desátý ročník festivalu opět přináší to nejlepší z české a zahraniční taneční scény – na návštěvníky čekají desítky workshopů a masterclasses v 5 studiích, přes 50 vystoupení včetně GALA profesionálních tanečních souborů z celé republiky, 5 tanečních soutěží a pro talentované mladé tanečníky bude navíc opět zorganizován konkurz do prestižní baletní školy The Royal Ballet School.

Během pouhých tří dnů se v rámci DANCE Life! uskuteční na 100 workshopů s hvězdnými hosty – významnými českými i zahraničními tanečníky, jako např. Daria Klimentová, David Strnad, Veronika Tökoly, Jitka Tůmová, Fanny Barrouquére a další. Přehled workshopů a možnost rezervovat si své místo je zde. Kromě workshopů budou návštěvníci moct navštívit řadu vystoupení napříč tanečními styly, včetně speciálního bloku TOP DANCE Life! ART SHOW. Program festivalu současně přináší taneční soutěže, kterých se každoročně účastní ti nejlepší tanečníci z celé republiky a mezi kterými lze vyjmenovat například DANCE Life! Cup.

Vrcholem programu bude v sobotu 5. listopadu od 15:30 opět Ballet & Contemporary GALA, zahrnující Gala profesionálních tanečních souborů a Přehlídku tanečních konzervatoří, to nejlepší z české taneční scény. Mezi účinkujícími opět nebudou chybět soubory českých národních a významných regionálních divadel i nezávislé soubory, jako např. Národní divadlo v Praze, Národní divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Divadlo F.X. Šaldy Liberec, Dekkadancers a další.

Na závěr festivalu nebude ani letos chybět konkurz do jedné s nejprestižnějších baletních škol na světě The Royal Ballet School, a to za účasti pedadožky a někdejší první sólistky baletu Anglického národního baletu Darii Klimentové. Zájemci o studium mají výjimečnou příležitost zúčastnit se tohoto mezinárodního konkurzu v neděli 6. listopadu – stačí se registrovat až do 31. října 2022. Více informací naleznete na odkazu ZDE.

Na DANCE Life! se pak po dvou covidových letech vrací jedno z největších lákadel festivalu – Taneční rekord, v rámci kterého se se už od roku 2013 ambasador festivalu Ondřej Sokol pokouší překonat s dalšími známými osobnostmi taneční rekord v největším počtu tanečníku na jednom místě tančící společně stejnou choreografii.

Více info o festivalu naleznete na webu nebo na Facebooku.

Autor článku: Alexandra Šebestová

Už za tři týdny startuje festival DANCE Life! 2022

Festivaly

23.03.2023

Divadlo Lampion uspořádá již čtvrtý ročník festivalu loutkového divadla AMPLION

Divadlo Lampion připraví i v letošním roce festival loutkového divadla Amplion. Čtvrtý ročník festivalu s podtitulem „Pro malé i velké loutky“ proběhne v termínu od pátku 26. 5. 2023 do neděle 28. 5. 2023. Téma letošní sezony Divadla Lampion nese název „Za hranicí skutečnosti“ a i festival se tak posune za hranici skutečnosti, kdy tematicky úzce naváže na novou inscenaci Čaroděj ze země Oz, kterou divadlo uvede v premiéře první březnový víkend.

23.03.2023

Rodinný festival Struny dětem o víkendu zaplní Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici

Festival Struny dětem rozehraje již tento víkend 24. – 26. března divadlo Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Děti láká i na nejrůznější výtvarné tvoření a hudební, divadelní či flamencové workshopy. Malí i velcí diváci se mohou těšit například na koncerty zpěvačky Báry Polákové, Floexe, houslisty Jiřího Vodičky, dirigenta a klavíristy Jana Kučery, „české Värttiny” BraAgas nebo jazzové zpěvačky Petry Ernyei.

21.03.2023

Východočeské divadlo Pardubice bude hostit 23. ročník GRAND Festivalu smíchu

Východočeské divadlo Pardubice letos výjimečně přesunulo GRAND Festival smíchu z tradičního zimního termínu do jara. 23. ročník přehlídky nejlepších divadelních komedií bude divadlo hostit od 27. března do 3. dubna.