10.03.2020 18:03

Uzavření budovy IDU veřejnosti – Opatření v souvislosti s COVID-19

V souvislosti s mimořádným opatřením Ministerstva kultury ČR zůstávají až do odvolání veřejnosti uzavřeny všechny budovy příspěvkových organizací MK ČR. V návaznosti na opatření aktualizujeme na portálu divadlo.cz stanoviska českých divadel. IDU byl rovněž pověřen MK ČR mapováním situace českého uměleckého nezávislého sektoru. O všem vás budeme průběžně informovat na webu a sociálních sítích.

Uzavření budovy IDU veřejnosti

Až do odvolání zůstává budova IDU veřejnosti uzavřena. Týká se to Knihovny IDU a Studoven IDU.
Můžete však bádat z pohodlí vašeho domova v naší virtuální studovně nebo v online České divadelní encyklopedii.
V naléhavých případech se na nás můžete obracet s žádostí o individuální konzultace.

Knihovna IDU: Helena Hantáková helena.hantakova@idu.cz
Studovny IDU: Lucie Čepcová lucie.cepcova@idu.cz

Děkujeme všem za pochopení.

Autor článku: IDU, foto: David Konečný

Uzavření budovy IDU veřejnosti – Opatření v souvislosti s COVID-19

Zprávy

03.04.2020

Herecká asociace: Reakce na „Program 25“ – podpora OSVČ

Herecká asociace, profesní a odborová organizace, pečlivě sleduje kroky Vlády ČR, které mají vést k podpoře naší společnosti v rámci dnešní „virové krize“. Jsme rádi, že jsme z úst ministryně financí slyšeli, že se podpora bude týkat všech OSVČ – tedy i tzv. „svobodných povolání“ – jako jsou umělci, zpěváci, tanečníci, herci, grafici, architekti atp. Některé z těchto profesí naše organizace zastupuje. V současné době jsme však zklamaní z podmínek, které musí splnit tzv. OSVČ, aby se účastnil „Programu 25“.

03.04.2020

Městská divadla pražská: Když potlesk a zpěv nestačí. Poděkování první linii

Městská divadla pražská spouštějí unikátní akci. Od prvního dubna mohou lidé na webových stránkách MDP vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům a příslušníkům integrovaného záchranného systému zakoupením dárkového poukazu na představení.

02.04.2020

Národní divadlo v čase koronakarantény

V souladu s vládními opatřeními v nouzovém stavu Národní divadlo do odvolání nehraje na žádné ze svých scén. Umělečtí pracovníci Národního divadla se věnují tzv. domácí přípravě – herci studují texty, zpěváci a hudebníci notové party, tanečníci individuálně trénují. Administrativní zaměstnanci plní své úkoly v režimu homeoffice. Zůstává zajištěn nezbytný provoz, ostraha a údržba budov.