26.09.2007 00:00

V Brně udělí ceny Sazky a Divadelních novin za minulou sezonu

Brno 26. září (ČTK) - Brněnské Divadlo Husa na provázku bude dějištěm předání cen Sazky a Divadelních novin za mimořádné výkony na českých jevištích v minulé sezoně. Nominovány jsou čtyři desítky osobností a projektů. Ceny jsou spojeny s finanční částkou 150.000 korun, v kategorii za herecký výkon je odměna o 50.000 korun vyšší.

Za herecký výkon bez ohledu na žánr jsou v nominacích Michal Pavlata, Milan Kňažko, Helena Dvořáková, Martin Finger, Michal Čapka, Kate Aldrichová, Gianluca Zampieri a Jitka Josková. V činoherní kategorii mají naději na cenu režiséři Jan Nebeský, Jiří Havelka, Dušan D. Pařízek, Hana Burešová, Jan Antonín Pitínský, Ivan Krejčí a Michal Dočekal, autor Milan Uhde a herci Helena Dvořáková a Martin Finger.

Moderátory slavnostního večera budou herci Anežka Kubátová a Jan Budař, domovský soubor Husy na provázku pod vedením uměleckého šéfa Vladimíra Morávka připravil doprovodný program. Předávání cen natočí Česká televize, záznam zařadí do vysílání 13. října na programu ČT2.

tmd snm

Autor článku: ČTK