10.07.2019 18:31

V budově Městského divadla Zlín hořel sklad kulis

V budově Městského divadla Zlín dnes odpoledne hořelo. Oheň zasáhl sklad kulis. Dělníci, kteří v divadle pracovali, se pokoušeli požár před příjezdem hasičů uhasit. Jeden z nich se nadýchal kouře a skončil v nemocnici. ČTK to řekla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči k požáru vyjížděli po 16:30, poměrně záhy se jim ho podařilo zlikvidovat. „Nyní budovu odvětrávají a kontrolují termokamerou," uvedla po 17:15 mluvčí. S prací dělníků podle ní požár nesouvisel, v době jeho vypuknutí se údajně pohybovali v jiném prostoru.

Do divadla míří vyšetřovatel hasičů. Bude zjišťovat příčinu vzniku požáru a výši způsobených škod.

https://www.divadlozlin.cz/

Autor článku: ČTK: chv, dr

V budově Městského divadla Zlín hořel sklad kulis

Zprávy

12.07.2019

Zemřela Eva Kröschlová

Ve věku 92 let zemřela ve středu v Praze tanečnice, choreografka a pedagožka Eva Kröschlová. Jako choreografka pracovala s řadou souborů a divadel. V šedesátých letech pracovala s Černým divadlem Jiřího Srnce, byla stálou spolupracovnicí Otomara Krejči v Divadle za branou. Byla uznávanou pedagožkou v oboru a vyučovala na řadě institucí, včetně pražské DAMU, kde působila od roku 1952.

10.07.2019

Světová soutěž Operalia Plácida Dominga poprvé v Praze

Operalia, mezinárodní operní soutěž založená v roce 1993 Plácidem Domingem, se poprvé v historii koná v České republice. Prestižní klání operních talentů z celého světa bude od 21. do 26. července hostit historická budova Národního divadla. Čtyřicet vybraných soutěžících ve věku 18 – 32 let, včetně české sopranistky Zdislavy Bočkové, čekají v Praze tři kola, která jsou přístupná divákům z řad veřejnosti.

03.07.2019

Ministr kultury Antonín Staněk se setkal s členy Garanční rady Národního divadla

Účastníci dnešní schůzky Garanční rady Národního divadla zdůraznili nutnost další debaty ohledně situace v ND. Setkání se vedle členů rady zúčastnil ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) a zástupci odborových organizací Opery ND a Státní opery, kteří k 26. červnu vyhlásili stávkovou pohotovost. Za ministerstvo byla další komunikací pověřena náměstkyně ministra pro řízení sekce živého umění Kateřina Kalistová.