30.06.2007 00:00

V Chrudimi začal 56. ročník festivalu loutkových divadel

Chrudim 30. června (ČTK) - Chrudim patří loutkářům z celé České republiky. Na 56. ročníku celostátní přehlídky amatérských divadel Loutkářská Chrudim, který potrvá do 6. července, se divákům představí 25 divadelních souborů. Připraven je také doprovodný program, řekl ČTK ředitel pořádající organizace Chrudimská beseda Jiří Kadeřávek.

"V hlavním programu je připraveno vystoupení 21 souborů, doprovodný program nabídne představení v podání dalších čtyř," uvedl.

Podrobný program festivalu lze najít na webové stránce www.chbeseda.cz. Všechna představení souborů v hlavním programu bude bedlivě sledovat odborná porota, která 6. července vyhlásí ocenění za výrazné počiny. "Nestanovujeme pořadí, ale snažíme se ocenit například mimořádnou dramaturgii a podobně. Jeden až dva soubory také budou vybrány na přehlídku Jiráskův Hronov," řekl Kadeřávek, který tvrdí, že zájem diváků o loutkové divadlo se v posledních letech zvyšuje. "Představení na menších scénách jsou dokonce vyprodaná," dodal.

Součástí festivalu budou kromě divadelních představení semináře pro divadelníky, například o výrobě loutek či hlasové technice. V divadle Karla Pippicha je připravena výstava nazvaná Maňáskový svět ze sbírek chrudimského Muzea loutkářských kultur, muzeum rovněž na neděli 1. července přichystalo od 23:00 noční prohlídku. Na pátek 6. července je před divadlem připravena Loutkářská pouť s trhem lidových prodejců, poslední akcí festivalu bude koncert Michala Pavlíčka s doprovodným triem.

sja kš

Autor článku: ČTK