25.08.2020 20:00

V Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami skončila oprava velké scény

V Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami skončila oprava velké scény. Nové uspořádání sedadel ubralo několik míst, ale nabízí podle radnice větší komfort. Před rekonstrukcí zde bylo 488 sedadel, nyní jich je 443. Rekonstrukce velké scény vyšla téměř na 11 milionů korun.

Práce začaly v květnu, oproti původním plánům o více než měsíc dříve. Začátek rekonstrukce urychlilo uzavření divadla kvůli koronavirové pandemii.

Nová sedadla jsou zelená s hnědými područkami, původní měla červenou barvu. Sál je vymalován okrově. Barevnou změnu doplňuje nová opona, která již není černá, ale lahvově zelená. Sál se dočkal také nového osvětlení. Podle ředitele divadla Petra Bednáře je díky rekonstrukci nyní více místa mezi sedadly a lepší viditelnost. První inscenace, kterou diváci na opravené velké scéně uvidí, je Jak jsem vyhrál válku. Hrát se bude 4. září.

„Rekonstrukce je dokončena a z mého pohledu se podařila na výbornou. Věřím, že se nový sál bude líbit i divákům. Kulturní dům má stále řadu míst, která nebyla za dobu existence změněna, a cílem je v rekonstrukci pokračovat i v dalších letech. Nyní se aktuálně řeší výstavba nové elektrorozvodny," řekl starosta Jan Konvalinka (ANO).

Příbramskému divadlu loni přibyli návštěvníci. Představení zhlédlo téměř 66.000 diváků, meziročně asi o 8000 více. Více lidí zamířilo také do kina, které je součástí komplexu příbramského kulturního domu. Na promítání přišlo přes 63.000 diváků, meziročně o 18.000 více.

Rozsáhlá budova z konce 50. let minulého století není v dobrém stavu. Na celkovou opravu příbramského kulturního domu by bylo podle dřívějších odhadů zapotřebí téměř 175 milionů korun, což není v možnostech města.

http://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: bns, dr