01.12.2005 00:00

V Divadle Komedie měl premiéru autorský projekt Davida Jařaba

PRAHA 1. prosince (ČTK) - Ryze autorský projekt režiséra a autora Davida Jařaba nazvaný Vodičkova - Lazarská 12345 aneb 4+1 měl premiéru v pražském Divadle Komedie. Nazván byl podle nároží ulic, na nichž scéna sídlí. Tato povíce negativní komedie s pozitivním poselstvím divákům nabídla "příběhy nalezené na ulici".

Podle mluvčí divadla Lenky Studenkové projekt, vytvořený spontánně a mimo plánovaný dramaturgický plán, specifickým způsobem mapuje dění v okolí Divadla Komedie, jeho atmosféru a noční život známého pražského teritoria. Kostýmy k nové inscenaci, jejíž repríza se uskuteční 10. prosince, navrhla Kamila Polívková, hudbu složil Roman Zach. Na jevišti se objevili Martin Finger, Jiří Štrébl, Gabriela Míčová, Josef "Žluťák" Hrubý, Stanislav Majer a Roman Zach.

"Ulice v srdci Prahy, kam chodí balíci nakupovat, mladí hejskové se opíjet, cizinci producírovat, všichni přestupovat a ztroskotanci troskotat. A přece v téhle zaprášené a hlučné výkladní skříni někdo žije," zní východisko této "recyklované" inscenace. Vypovídá o zvláštním setkání těch "z ulice" s bytostí, která přichází odjinud, nemá minulost ani budoucnost, ale je ochotna naslouchat. A měnit.

Inscenace prý byla inspirována nalezeným textem, průchody a průjezdy, ale také videozáznamem, fotografií a zvukovým záznamem mobilního telefonu.

Jiří Borovička mkv

Autor článku: ČTK