22.07.2021 12:50

V Divadle loutek to žije i v létě

V ostravském Divadle loutek jako každý rok nekončí sezona posledního června, ale program pro děti i dospělé pokračuje i v průběhu léta. V neděli 18. července odstartovalo letošní PIMPRLÉTO koncertem kapely Bombarďák a pouličním vystoupení spolku Cirkus trochu jinak. Pimprléto bude probíhat až do neděle 15. srpna.

Pro diváky jsou letos připraveny pohádky hostujících souborů na soboty i na neděle, vždy od 17 hodin v amfiteátru divadla. Víkend 24. a 25. července bude patřit divadlu Buchty a loutky, které zahrají svoji Norskou pohádku a Kocoura v botách. O víkendu na přelomu července a srpna se mohou diváci těšit na Divadlo U staré herečky a pohádky Ošklivé káčátko a Prostě žába. Divadlo b zahraje 7. srpna klasickou pohádku v moderním pojetí s názvem iOtesánek a v neděli 8. srpna Pohádku lesní. V sobotu 14. srpna mohou zájemci přijít na pohádku Fuj je to! domácího Divadla loutek nebo v neděli 15. srpna na pohádku Golem pražského Studia Damúza.

Kromě víkendových pohádek pro děti je připraven i program pro dospělé. V pátek 30. července zahraje od 19 hodin v amfiteátru divadla ostravská kapela Nedivoč a v pátek 6. srpna pobaví diváky Improvizační show Divadla ODVAZ.

Pro diváky je připraven i doprovodný program před divadlem – v neděli 25. července to bude veselá klauniáda v podání Klaun family a v neděli 15. srpna hasičská groteska s názvem Bomberos od dvojice Squadra Sua. Doprovodný program je pro diváky zdarma od 15 hodin.

Vstupenky jsou v prodeji na webu www.dlo-ostrava.cz nebo v předprodejní pokladně, která je pro diváky otevřena od úterý do pátku od 13 do 17:30 a o víkendech vždy hodinu před přestavením

Autor článku: Lucie Mičková