02.11.2018 07:41

V Divadle Minor začíná festival Přelet nad loutkářským hnízdem

Festival Přelet nad loutkářským hnízdem, který dnes začíná v pražském Divadle Minor, přinese výběr toho, co se na české loutkářské scéně během poslední divadelní sezony událo. Na jevišti se do neděle odehraje 17 inscenací nejen z Prahy, ale i z Brna, Plzně, Hradce Králové, Kladna či Žamberku.

Přehlídka propojuje svět profesionálních a amatérských loutkářů. Vedle inscenací zavedených divadelních domů, jako je například hradecké Divadlo Drak nebo plzeňská Alfa, se v rámci programu představí laureáti festivalu Loutkářská Chrudim ze ZUŠ Petra Ebena s inscenací Šťastný princ či soubor Loutkového divadla V Boudě. Své zastoupení budou mít v programu i studenti Katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU.

Pořadatelé přehlídky se při skladbě programu snaží nabídnout divákům nejrůznější přístupy k loutkovému divadlu. Ve třech dnech budou mít diváci možnost navštívit inscenace navracející se k tradičnímu, sousedskému loutkovému divadlu, modernizující klasickou předlohu nebo divadlu založeném na využití projekcí. Na programu se objevují velké výpravné inscenace i loutkové one-man-show, stejně jako inscenace pro děti předškolního i školního věku, teenagery a dospělé.

Přehlídka bude tradičně zakončena udělením putovní ceny Erik, která náleží nejlepší loutkářské inscenaci uvedené v předchozí sezoně.

http://www.prelet.cz/

Autor článku: ČTK: fsl, jw