02.11.2018 07:41

V Divadle Minor začíná festival Přelet nad loutkářským hnízdem

Festival Přelet nad loutkářským hnízdem, který dnes začíná v pražském Divadle Minor, přinese výběr toho, co se na české loutkářské scéně během poslední divadelní sezony událo. Na jevišti se do neděle odehraje 17 inscenací nejen z Prahy, ale i z Brna, Plzně, Hradce Králové, Kladna či Žamberku.

Přehlídka propojuje svět profesionálních a amatérských loutkářů. Vedle inscenací zavedených divadelních domů, jako je například hradecké Divadlo Drak nebo plzeňská Alfa, se v rámci programu představí laureáti festivalu Loutkářská Chrudim ze ZUŠ Petra Ebena s inscenací Šťastný princ či soubor Loutkového divadla V Boudě. Své zastoupení budou mít v programu i studenti Katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU.

Pořadatelé přehlídky se při skladbě programu snaží nabídnout divákům nejrůznější přístupy k loutkovému divadlu. Ve třech dnech budou mít diváci možnost navštívit inscenace navracející se k tradičnímu, sousedskému loutkovému divadlu, modernizující klasickou předlohu nebo divadlu založeném na využití projekcí. Na programu se objevují velké výpravné inscenace i loutkové one-man-show, stejně jako inscenace pro děti předškolního i školního věku, teenagery a dospělé.

Přehlídka bude tradičně zakončena udělením putovní ceny Erik, která náleží nejlepší loutkářské inscenaci uvedené v předchozí sezoně.

http://www.prelet.cz/

Autor článku: ČTK: fsl, jw

V Divadle Minor začíná festival Přelet nad loutkářským hnízdem

Festivaly

16.01.2019

Struny dětem v Minoru připravily opět pestrý program

Jaké to je, když si múzy hrají? To se dozví poslední březnový víkend malí i velcí návštěvníci oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru, díky kterému s příchodem jara ožijí prostory divadla Minor a Novoměstské radnice nabitým programem. Návštěvníci se mohou od pátku 29. března do neděle 31. března těšit na tři desítky různých akcí plných hudby, tance či divadla a setkání s předními umělci domácí scény.

16.01.2019

Pardubický GRAND Festival smíchu nabídne nejlepší komedie loňského roku

Východočeské divadlo Pardubice bude od 21. do 28. ledna hostit již 19. ročník GRAND Festivalu smíchu, jenž je soutěžní přehlídkou nejlepších komedií, které v předešlém roce vznikly na jevištích českých profesionálních divadel. Pardubický festival je svým zaměření zcela výjimečný a unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech často opomíjen.

15.01.2019

V Třebíči se chystá 17. ročník Festivalu divadla 2-3-4 herců

Stejně jako předchozí ročníky zahájí i letošní 17. ročník třebíčského Festivalu divadla 2-3-4 herců pražské divadlo Ungelt. Letos přijede s inscenací Pardál. Třebíčská přehlídka komorních představení českých profesionálních scén se bude konat od 10. do 26. března v Národním domě. Nabídne pět přestavení.