02.11.2018 07:41

V Divadle Minor začíná festival Přelet nad loutkářským hnízdem

Festival Přelet nad loutkářským hnízdem, který dnes začíná v pražském Divadle Minor, přinese výběr toho, co se na české loutkářské scéně během poslední divadelní sezony událo. Na jevišti se do neděle odehraje 17 inscenací nejen z Prahy, ale i z Brna, Plzně, Hradce Králové, Kladna či Žamberku.

Přehlídka propojuje svět profesionálních a amatérských loutkářů. Vedle inscenací zavedených divadelních domů, jako je například hradecké Divadlo Drak nebo plzeňská Alfa, se v rámci programu představí laureáti festivalu Loutkářská Chrudim ze ZUŠ Petra Ebena s inscenací Šťastný princ či soubor Loutkového divadla V Boudě. Své zastoupení budou mít v programu i studenti Katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU.

Pořadatelé přehlídky se při skladbě programu snaží nabídnout divákům nejrůznější přístupy k loutkovému divadlu. Ve třech dnech budou mít diváci možnost navštívit inscenace navracející se k tradičnímu, sousedskému loutkovému divadlu, modernizující klasickou předlohu nebo divadlu založeném na využití projekcí. Na programu se objevují velké výpravné inscenace i loutkové one-man-show, stejně jako inscenace pro děti předškolního i školního věku, teenagery a dospělé.

Přehlídka bude tradičně zakončena udělením putovní ceny Erik, která náleží nejlepší loutkářské inscenaci uvedené v předchozí sezoně.

http://www.prelet.cz/

Autor článku: ČTK: fsl, jw

V Divadle Minor začíná festival Přelet nad loutkářským hnízdem

Festivaly

19.09.2019

Ztráta nevinnosti – Depresivní děti slaví 15 let

Večery od 1. do 7. října 2019 budou v pražském divadle Venuše ve Švehlovce patřit uměleckému gangu Depresivní děti touží po penězích, který již patnáct let posouvá hranice divadelního umění. Nezávislé divadelní těleso oslaví výročí svého vzniku přehlídkou aktuální tvorby. Uvádět budou například svoji nejdéle hranou inscenaci  120 dnů Sodomy.

18.09.2019

Doprovodný program festivalu Palm Off 2019 nabídne bezplatné projekce, koncert, scénické čtení, diskuze i výstavu

Čtvrtý ročník mezinárodního setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest představí od 22. října do 4. listopadu 2019 v Divadle pod Palmovkou to nejlepší (nejen) ze středoevropského divadla. S letošním tématem „Hrdinové jako my“ přináší festival opět také bohatou nabídku doprovodného programu, která zahrnuje přehlídku dokumentárních snímků, scénické čtení, diskuze s tvůrci  i speciální debatu věnovanou divadelním festivalům.

16.09.2019

Zahraniční divadelní program festivalu 4+4 dny v pohybu otevře provokativní show The Clearing

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu má již tradičně na programu také výrazný zahraniční divadelní program. Divadelní část festivalu bude v sobotu 5. 10. ve 20:00 zahájena v pražském Divadle Archa představením The Clearing amerického performera a kurátora Jeremyho Wadea. Diváci se mohou dále těšit například na finsko-egyptskou umělkyni Samiru Elagoz nebo íránského non-binárního umělce Sorour Darabi.