15.10.2022 16:47

V Divadle na Orlí bude mít premiéru romantický muzikál Metro(nom)

20. 10. 2022 v 19:00 bude mít v Divadle na Orlí premiéru romantický muzikál Metro(nom) v režii Jakuba Hekla. Dílo Jiřího Šilberského a Aleše Kohouta připravují studenti absolvujícího ročníku Ateliéru muzikálového herectví doc. Sylvy Talpové. Režie, dramaturgie, scénografie, produkce i dalších profesí se taktéž ujali studenti DF. Celý inscenační tým najdete na webu divadla.

Děj se soustřeďuje na vztah Nancy a Andrewa. Ti by se na sebe za normálních okolností pravděpodobně ani nepodívali. Když jim ale ujede poslední spoj, zůstanou spolu uvězněni na zavřeném nástupišti. Ještě netu ší, že toto náhodné setkání se stane nejdůležitějším dnem každého následujícího roku. Zapadlá stanice s kavárnou zůstává pořád stejná, ale osudy hlavních hrdinů se během jedenácti let mění.

Zpracování se snaží nahlížet na příběh dvou lidí, které svedla dohromady stanice metra s nadhledem a lehkostí, aby se co nejlépe přiblížil žánru romantického muzikálu. A ačkoliv se mohou některé situace zdát paradoxní nebo se blížit ke klišé, k životu našich hrdinů patří. Ostatně k těm našim také.

Režisér Jakub Hekl o inscenaci říká: „Pro mě je Metro(nom) především o pomíjivém setkání, které se stane osudovým, o věčném boji náhody a osudu a také o tom, že neobyčejnost lze najít i v naprosto všedních věcech.“ a vzápětí dodává „Brno konečně dostane metro!“

Během sezóny bude muzikál pravidelně reprízován v Divadle na Orlí. Nejbližší uvedení po premiéře je naplánováno na 21. 10. 2022 v 19:00.

Metro(nom) je druhou ze čtyř inscenací muzikálového ročníku doc. Mgr. Sylvy Talpové. V sezóně se dále můžete těšit na Swing! Podle rytmu poznáte nás a

Láska. Krev. Excalibur!!!

http://divadlonaorli.jamu.cz/

Autor článku: Lucie Pokorná