28.04.2022 09:26

V Divadle Na zábradlí proběhne benefiční akce Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu

Dne 8. května proběhne v Divadle Na zábradlí benefiční akce Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu. V rámci hudebního programu vystoupí řada divadelních osobností a během večera bude zároveň ve foyer divadla odhalena další část výstavy ukrajinských umělců.

Divadlo Na zábradlí navazuje na úspěch benefičního odpoledne Zábradlí pro Ukrajinu s novou akcí – 8. května od 18:00 bude ve foyer i v sále divadla probíhat kulturní program pod názvem Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu. Večer bude zahájen další částí výstavy ukrajinských výtvarných umělců ve foyer divadla. Již nyní mohou návštěvníci Divadla Na zábradlí obdivovat na stěnách obrazy
akademického malíře Igora Hardunky, ke kterým se v květnu připojí další díla.

V 19:00 pak započne hudební program v sále divadla. Během bezmála tří hodin vystoupí například Bára Poláková, Igor Orozovič, Bára Hrzánová nebo Jan Zadražil a samozřejmě i členové souboru Divadla Na zábradlí jako Petr Čtvrtníček a Jiří Vyorálek, Miloslav König, Jakub Žáček či Kateřina Císařová. Ta bude také společně s Barborou Bočkovou provádět celým večerem. „Sejdeme se především proto, abychom vybrali peníze na materiální pomoc pro Ukrajinu, ale také je naším velkým přáním, aby to byl večer plný hudby a radosti ze setkání. Cítíme, že abychom mohli plnohodnotně a zapáleně pomáhat tam, kde je to potřeba, musíme tu sílu někde nabrat,“ říká Císařová.

Celá akce probíhá ve spolupráci se spolkem Buď láska (pojmenovaným podle ukrajinského výrazu pro „prosím“) – nedávno vzniknuvší organizace složená z aktivních novinářek, filmařek, matek a dalších odhodlaných žen se zabývá dodáváním humanitární pomoci konkrétním příjemcům v krizových oblastech na Ukrajině. „Mezi příjemce darů patří třeba poltavská žena, která se stará o sto padesát psích a kočičích válečných bezdomovců, Češka s rizikovým těhotenstvím uvízlá v blízkosti válečné zóny, farář z Oděsy spolupracující s místní nemocnicí, teritoriální obránci města Kaniv… a stovky dalších, válkou paralyzovaných a bolestně zkoušených civilistů, dětí, zvířat, domobranců,“ uvádí zakladatelky spolku.

Divadlo Na zábradlí se ve spojení s organizací Buď láska snaží pomáhat i průběžně – od začátku dubna organizuje pravidelné týdenní sbírky orientované na konkrétní potřebné položky. Až příště půjdete do divadla, zabalte si do kabelky kromě vstupenky také těstoviny, konzervy či hygienické vložky – pro aktuální informace o zaměření sbírky sledujte sociální sítě a webové stránky Divadla Na zábradlí.

www.nazabradli.cz

Autor článku: Lucie Flemrová

V Divadle Na zábradlí proběhne benefiční akce Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu

Inscenace

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

22.09.2022

Jak se dělá tanečník – konzervatoř Taneční centrum Praha hostuje v Náchodě

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium  uvede ve čtvrtek 22. září 2022 ve Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 9 a od 11 hodin tanečně-vzdělávací představení pro školy s názvem Jak se dělá tanečník. Jedná se o profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla, jehož dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol.

21.09.2022

Dekkadancers se vrací k tradici komponovaných večerů. V premiéře uvedou Double Shot

První letošní novinkou tanečního souboru DEKKADANCERS bude Double Shot, večer složený ze dvou choreografií. První polovinu večera obstará Occultatum, které se zaměří na démony, kteří jsou ukryti v každém z nás. Jeho autorem je trojnásobný držitel Thálie za tanec Ondřej Vinklát. Autory druhé choreografie jsou Štěpán Pechar a Viktor Konvalinka.