30.03.2021 19:27

V Divadle Spejbla a Hurvínka vrcholí přípravy nové inscenace s názvem Hurvínek a nezvaný host

V Divadle Spejbla a Hurvínka vrcholí přípravy nové inscenace pro diváky od čtyř let s názvem Hurvínek a nezvaný host. Premiéru by měla mít v červnu. Letní provoz divadla bude na zahradě hotelu International v Praze 6. Letní scéna by měla být otevřena od 19. června do 12. září. ČTK o tom za divadlo informovala Darina Miklovičová.

„Moc se na naše diváky těšíme. Vynecháme proto obvyklé divadelní prázdniny. Připravili jsme jak hry pro děti, tak i pro dospělé," uvedla Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Autory nové inscenace Hurvínek a nezvaný host jsou Miki Kirschner a Jana Kubíčková. U Spejbla s Hurvínkem se objeví Člunozobec a z obou hrdinů se rázem stanou podnájemníci ve vlastním domě. Protože má Člunozobec nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Neplatí na něj žádné argumenty, se kterými Spejbl vyrukuje. Vše bude záležet na důvtipnosti Hurvínka.

Vzhledem k opatřením proti pandemii koronaviru Divadlo Spejbla a Hurvínka v současné době oslovuje diváky pomocí podcastů na svých stránkách a inscenacemi na divadelních sítích. V sérii nových podcastů Spejbl s Hurvínkem zpovídají různé hosty. Prvním byl jejich dlouholetý interpret Martin Klásek. V dalším díle se objevili vodiči Richard Maška a Michal Barták se zajímavostmi ze života s oblíbenými loutkami. Rozhovory jsou proloženy archivními nahrávkami. Bližší informace se nacházejí na facebooku divadla.

Na divadelním portálu Dramox.cz se nacházejí představení Jak s Máničkou šili všichni čerti, Hurvínkova Nebesíčka, Hurvínkovo přání a Hurvínek mezi osly. Dospělí fanoušci zde najdou dvě hry, a to představení Spejbl versus Drákula a Hotel Spejbl.

Loutkový Spejbl loni oslavil sté narozeniny. Divadlo na jeho počest vydalo nové CD a připravilo výstavu Spejbl 100. Loutka byla vyrobena v roce 1919, první vystoupení se konalo o rok později na podzim. Divadlo Spejbla a Hurvínka proto slavilo sté narozeniny oba roky. Divadlo bylo založeno v roce 1930. Předtím autor prvních loutek Josef Skupa působil pouze na amatérské scéně. Divadlo se časem rozšířilo o tři další postavy, Máničku, bábinku a psa Žeryka a vystřídalo se u nich několik hlasů a autorů. Za dobu své existence se postavičky Spejbla a Hurvínka představily ve 34 zemích. Mezi jedno z ocenění divadla patří i cena Thálie za celoživotní mistrovství v oboru loutkového divadla.

https://www.spejbl-hurvinek.cz/

Autor článku: ČTK: jir, jw