12.03.2006 00:00

V Duchcově bude možné od září opět studovat herectví

Duchcov (Teplicko) 12. března (ČTK) - V Duchcově na Teplicku bude možné opět od září studovat herectví. Do šestého běhu dvouleté herecké školy při Divadle M se lze hlásit již nyní. Přihláška je na webových stránkách divadlo.m@volny.cz, řekl ČTK ředitel divadla i školy Milan Petrovský.

Studium je podle něj určeno nejen pro elévy profesionálních divadel a herce ochotnických souborů, ale například i pro moderátory rozhlasových či televizních pořadů. Mezi pedagogy, kteří budou v duchcovské herecké školy vyučovat, budou například pražský herec Miroslav Moravec, Regina Szymiková z DAMU a baletka Alice Kovářová z Národního divadla.

Školné za školní rok činí 6850 korun. Výuka se bude konat vždy jeden víkend v měsíci. Přijímací pohovory budou v červnu. Vzejde z nich dvacítka studentů. Do pátého běhu herecké školy se v roce 2004 přihlásilo 58 zájemců. Dvouleté studium je zakončeno písemnými zkouškami z teorie a absolventským představením. Pro vzdálenější účastníky výuky je podle Petrovského možné zajistit ubytování.

Divadlo M vzniklo v roce 1994. Ve své době bylo prvním soukromým kamenným divadlem. Vedle domácího publika znají duchcovský soubor i návštěvníci divadelních představení v řadě dalších českých měst včetně Prahy. Za dobu své existence již nastudoval na 60 premiér a odehrál na 3500 představení. Známé je i autorskou soutěží milostných písniček Růže od Casanovy.

eli kar

Autor článku: ČTK