23.03.2018 08:51

V Hradci Králové se tento víkend bude konat festival amatérského divadla Audimafor

Divadlo experimentu, poezie a studentské divadlo se na tři dny zabydlí v Hradci Králové. Východočeská přehlídka Audimafor letos nabídne patnáct inscenací. Dějištěm festivalu je Divadlo Drak. Hrát se bude na hlavní scéně, v Labyrintu, ale i před Drakem nebo na chodbách.

Od pátku 23. 3. do neděle 25. 3. vystoupí více než stovka převážně mladých divadelníků. Ke slovu se dostanou milostné pletky skandální básnířky Mariny Cvětajevové nebo zpracování dalšího milostného tématu, ovšem z počátku 15. století Hádka milence s Neštěstím. V souladu s dobou nebude chybět mobilní scénické čtení nebo autorské výtvarné Prasečinky.

„Začínáme v pátek v šest hodin večer na hlavní scéně zpracováním kultovního filmu Filipa Renče Requiem pro panenku v podání Divadla Jesličky. Půjdete-li kolem, doporučuji v sobotu a v neděli zaskočit na krátké představení RUR?, které se hraje prakticky od rána do večera na chodbě v Draku,“ nahlíží do programu organizátorka Kateřina Fikejzová Prouzová.

Program nabízí dále autorské divadlo, které se dá považovat za výpověď současné generace. Přijede také divadlo D.R.E.D většinou s provokativní a lehce šokující produkcí. Přehlídka je soutěžní. Lektorský sbor ty nejlepší inscenace může poslat hned na tři celostátní přehlídky. A to Šrámkův Písek, Mladá scéna a Wolkrův Prostějov.

Autor článku: Kateřina Fikejzová Prouzová

V Hradci Králové se tento víkend bude konat festival amatérského divadla Audimafor

Amatérské divadlo

19.03.2019

Celé Česko rozehrají malí umělci; program happeningu ZUŠ Open nově potrvá dva dny

Ulice, náměstí a další veřejné prostory opět ožijí díky celostátnímu happeningu ZUŠ Open pestrým programem všeho druhu umění. Základní umělecké školy z celé republiky spojí své síly a nabídnou společnou radost z hudby, tance, divadla, výtvarného umění i dalších aktivit. Pro velký zájem všech příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se rozhodl Nadační fond Magdaleny Kožené rozšířit letošní ročník ZUŠ Open do dvoudenní akce v termínu 31. 5. – 1. 6. 2019.

17.03.2019

Dětský taneční svět v Hybernii – malé objevy na velkém jevišti

Světový den divadla pro děti a mládež se slaví na konci března již od počátku jednadvacátého století. Akce, v rámci níž se konají nejrůznější slavnosti, festivaly a představení, každoročně vyzdvihuje významnou úlohu, kterou může divadlo sehrávat v životech mladých diváků. Taneční centrum Praha při této příležitosti v pondělí 18. března od 19 hodin v divadle Hybernia představí volně komponovaný program s názvem „Dětský taneční svět“, v němž se bude prezentovat práce špičkových dětských tanečních studií.

11.03.2019

Taneční centrum Praha oslaví Světový den divadla pro děti a mládež představením v divadle Hybernia

Světový den divadla pro děti a mládež slavíme vždy 20. března na popud Světové asociace divadel pro děti a mládež již od počátku tisíciletí. Letos jsme zajistili blízký termín a kvalitní podmínky pro prezentaci špičkových dětských tanečních studií, které představíme ve volně komponovaném programu: Dětský taneční svět.