23.03.2018 08:51

V Hradci Králové se tento víkend bude konat festival amatérského divadla Audimafor

Divadlo experimentu, poezie a studentské divadlo se na tři dny zabydlí v Hradci Králové. Východočeská přehlídka Audimafor letos nabídne patnáct inscenací. Dějištěm festivalu je Divadlo Drak. Hrát se bude na hlavní scéně, v Labyrintu, ale i před Drakem nebo na chodbách.

Od pátku 23. 3. do neděle 25. 3. vystoupí více než stovka převážně mladých divadelníků. Ke slovu se dostanou milostné pletky skandální básnířky Mariny Cvětajevové nebo zpracování dalšího milostného tématu, ovšem z počátku 15. století Hádka milence s Neštěstím. V souladu s dobou nebude chybět mobilní scénické čtení nebo autorské výtvarné Prasečinky.

„Začínáme v pátek v šest hodin večer na hlavní scéně zpracováním kultovního filmu Filipa Renče Requiem pro panenku v podání Divadla Jesličky. Půjdete-li kolem, doporučuji v sobotu a v neděli zaskočit na krátké představení RUR?, které se hraje prakticky od rána do večera na chodbě v Draku,“ nahlíží do programu organizátorka Kateřina Fikejzová Prouzová.

Program nabízí dále autorské divadlo, které se dá považovat za výpověď současné generace. Přijede také divadlo D.R.E.D většinou s provokativní a lehce šokující produkcí. Přehlídka je soutěžní. Lektorský sbor ty nejlepší inscenace může poslat hned na tři celostátní přehlídky. A to Šrámkův Písek, Mladá scéna a Wolkrův Prostějov.

Autor článku: Kateřina Fikejzová Prouzová