14.01.2020 11:05

V Humpolci se oficiálně otevře nová soukromá divadelní scéna

V Humpolci na Pelhřimovsku se oficiálně otevře soukromá divadelní scéna v Kamarytově ulici. V Divadlo Za komínem se proměnila část bývalé textilní továrny. První představení ve zkušebním provozu se odehrála na podzim loňského roku. Slavnostní otevření je naplánované na 17. ledna. Součástí lednového programu bude i koncert kytaristy Dominica Millera, při kterém vystoupí i zpěvák Dan Bárta. ČTK to sdělila programová ředitelka divadla Kateřina Čermáková.

Kytarista Miller, který je známý svoji dlouholetou spolupráci se Stingem, vystoupí v pátek 24. ledna. Pátky budou podle Čermákové hudbě v divadle věnované pravidelně. Středy budou naopak vyhrazené divadelním představením, přednáškám či filmovým projekcím. S dětským publikem bude divadlo počítat v nedělí, kdy jsou plánovaná dětská představení nebo workshopy.

Investorem divadla je akciová společnost Artspect. Svůj bývalý sklad přestavěla na univerzální prostor, který je k dispozici pro komerční účely i pro humpoleckou základní uměleckou školu. „Dřímal zde genius loci, který nás inspiroval," řekl majitel společnosti Artspect a výkonný ředitel divadla Jaroslav Burian.

Divadlo má vlastní umělecký soubor, který nastudoval satirickou hru ze současnosti Ať žije Bouchon! Premiéru měla 29. listopadu 2019. Nejbližší repríza bude 29. ledna.

Na místě dnešního divadla stával v 19. století hostinec u Nápravníků, kde se hrávalo divadlo, pořádaly plesy i první cvičení tělovýchovné jednoty Sokol v Humpolci. Moderní klimatizovaný sál, ve kterém je zdůrazněná industriální minulost areálu, má 150 míst. Dalších 60 lidí může na jeviště shlížet z galerie. Součástí divadla je zázemí pro účinkující a dva bary.

https://www.divadlozakominem.cz/

Autor článku: ČTK: vkr, dr