15.07.2006 00:00

V litoměřickém divadle se letos poprvé bude hrát i v létě

Litoměřice 14. července (ČTK) - V litoměřickém Divadle Karla Hynka Máchy se letos poprvé bude hrát i o prázdninách. Od 18. do 20. července se tam uskuteční první ročník Litoměřického divadelního třídení. Festival nabídne divákům sedm představení ochotníků, profesionálů i čerstvých absolventů divadelních škol, řekl dnes ČTK vedoucí litoměřického divadla Roman Pallas.

V úterý odpoledne je na programu komedie Aby bylo jasno v nastudování děčínského divadelního souboru Karel Čapek. Večer uvedou absolventi pražské Vyšší odborné školy herecké další komedii Nevyléčitelní.

Ve středu bude pokračovat litoměřické třídení dopoledním představením pro děti Příšera z Hrobského jezera v podání Divadla V Pytli Hrob. Odpoledne bude scéna patřit pražské agentuře Sekultura, která do Litoměřic přiveze Roberta Janče ve hře Miguel. Na 22:00 je připraveno venkovní představení pohádky pro dospělé O pincezně, kterou zahraje soubor Divadla V Pytli.

Poslední den odpoledne je na programu hra Budiž světlo v nastudování divadelního souboru Scéna Libochovice. Litoměřický festival uzavře ústecké Činoherní studio s představením Pan Theodor Mundstock.

Vstupné se pohybuje od 50 do 150 korun na jedno představení. Podle Pallase nabídne prázdninový festival divákům takové žánry, které během sezony divadlo neuvádí.

Pallas poznamenal, že divadlo zvolilo pro litoměřické třidení záměrně všední dny, protože o víkendech lidé z města odjíždějí. "Uvidíme, která představení budou mít mezi diváky největší odezvu a podle toho pak v příštím roce budeme tvořit program druhého ročníku," uvedl Pallas.

eli fcz

Autor článku: ČTK