14.05.2012 10:03

V muzikálu Klíč králů budou účinkovat Vojtek, Trapl, Čok i Kolář

K oslovenému zpěvákovi Josefu Vojtkovi přibyli do nového muzikálu Daniela Landy Klíč králů další kolegové, kteří úspěšně absolvovali konkurs. Jsou mezi nimi zkušení muzikáloví protagonisté Tomáš Trapl, Bohuš Matuš či Maria Vojtko stejně jako zpěváci ze zkušenostmi z muzikálů Petr Kolář, Vilém Čok a Ondřej Ruml. ČTK o tom za tvůrce informovala Martina Jandová.    
V ženských rolích se objeví Markéta Procházková a Iva Marešová, v dětských Anastázie Landová a Berenika Suchánková. Landa se jako herec projektu zúčastní jen příležitostně.

"Je pár světových děl, které mě velmi inspirují a dokážou mě ohromit svou dokonalostí. Je vidět, že vznikly z neodolatelné potřeby něco sdělit, stejně jako já cítím veliké emoce při psaní hudby a textů. A to chci předat divákům," uvedl Landa.
Rocková opera Klíč králů bude mít premiéru 10. října v pražském divadle Broadway. O představení je již nyní velký zájem. Vyprodáno je všech šest předpremiér naplánovaných na 8. až 10. října.    
Příběh odehrávající se v blízké budoucnosti bude výpravnou sci-fi/fantasy. Děj se odehrává v zemi s různorodým obyvatelstvem složeným z lidí, upírů, čarodějů a elfů, kteří se navzájem nemají rádi, ale musejí spolu žít v jednom státě. V zemi nepřátelských Orků se přitom nachází Klíč králů, symbol sjednocení, morálky a etického chování.

Režírovat představení budou Landa a jeho manželka Mirjam, Landa je autorem písní. Choreografie se ujme americký divadelník Steve Josephson se zkušenostmi z muzikálové scény v Londýně a New Yorku, který spolupracoval s Georgem Lucasem a Stevenem Spielbergem. O kostýmy se postará Roman Šolc. "Z jeho předchozí práce je cítit, že dokáže myslet v příběhu a že má velkou fantazii," uvedla Mirjam Landa.    

Daniel Landa v roce 1987 založil se svým kamarádem Davidem Matáskem kapelu Orlík, jejíž písně někteří kritici označovali za nacionalistické a rasistické. Na úspěšnou sólovou dráhu se Landa vydal v roce 1992, kdy natočil deskou Valčík. Svůj první muzikál, Krysař, napsal v roce 1996. K jeho dalším muzikálovým počinům patří Tajemství, Kvaska, Touha a Tajemství Zlatého draka.

Autor článku: ČTK: Roman Jireš, dr

V muzikálu Klíč králů budou účinkovat Vojtek, Trapl, Čok i Kolář