05.07.2008 00:00

V muzikálu Postřižiny se objeví i starostové a hejtman

Dobřichovice (u Prahy) 5. července (ČTK) - Známé dílo Bohumila Hrabala Postřižiny, které se dočkalo řady divadelních adaptací a které proslavilo především filmové zpracování režiséra Jiřího Menzela, přes léto ožije i v muzikálové podobě. Při představeních v Dobřichovicích u Prahy, Svinařích na Berounsku a v Nymburku diváci uvidí Pavla Landovského, Jana Rosáka nebo Pavla Vítka. Na jevišti se objeví rovněž někteří středočeští starostové a politici včetně hejtmana Petra Bendla. 

"Diváci se mohou těšit na koupel Maryšky a paní hostinské v pivovarském sudu, odvážný skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, na zabijačkové pochoutky i postřižinské pivo. Vše ozdobí původní hudba a odvážné pěvecké nebo taneční výkony," vylíčil představení režisér Miloslav Frýdl. Hra se zpěvy se odehrává na přelomu 19. a 20. století v nymburském pivovaru, kde se také představení 22. a 23. srpna odehraje. Kromě toho je plánováno 16. až 20. července na zámku v Dobřichovicích a 23. až 27. července na zámku ve Svinařích. 

"Pan Frýdl mě oslovil, jestli bych si nějakou malou roli nechtěl zahrát. Já spíš tak z recese jsem kývl, že to zkusím, protože ta parta lidí kolem je moc fajn," řekl ČTK Bendl, který prý k ochotnickému divadlu tíhl už na vojně, kdy ale šlo především o příležitost, jak se na chvíli dostat ven z kasáren. Spolu s ním se v muzikálu ukážou i starostové Dobřichovic, Letů, Řevnic, Svinař, Hlásné Třebaně a Karlštejna nebo senátor Jiří Oberfalzer. Na scéně se kromě lidí objeví i koně, kráva, koza, stařičký náklaďáček, motocykl z 20. let minulého století a dokonce i více než sto let stará hasičská stříkačka.

khj vsj

Autor článku: ČTK