08.11.2018 07:54

V Naivním divadle oslaví Noc divadel speciálním programem

Jedinečná akce, během které se v řadě evropských zemí otevírají dveře divadel s nabídkou nevšedních zážitků. To je Noc divadel, připadající letos symbolicky na sobotu 17. listopadu. Také Naivní divadlo Liberec si pro tento den připravilo speciální program, který je s ohledem na dětské publikum záměrně směřován do odpoledních hodin. Od 14:00 a 17:00 tak mohou diváci zhlédnout představení ŽLUTÉ – MODRÁ – ZELENÝ a následně se společně s průvodcem vydat na netradiční procházku divadelním zákulisím.

„Jako bonus k Noci divadel jsme si pro diváky připravili speciální procházku divadelním zákulisím. Na rozdíl od běžných prohlídek, které pravidelně pořádáme v rámci rodinného odpoledne, je tato opravdu výjimečná. Na návštěvníky budou totiž v různých částech divadla čekat ukázky výprav našich starších inscenací a také herci, kteří předvedou jednotlivé druhy loutek a vysvětlí princip jejich fungování. Diváci si následně budou moci loutky prohlédnout a vlastnoručně si vyzkoušet, jak se s nimi pracuje,“ prozradil více o blížící se akci Vít Peřina, dramaturg Naivního divadla Liberec.

Experimentální inscenace ŽLUTÉ – MODRÁ – ZELENÝ v autorském konceptu a režii Filipa Homoly, která je určena dětem od tří let, vznikla na motivy knihy známé spisovatelky Daniely Fischerové – Duhové pohádky. Tato scénická koláž několika příběhů, ve které je hlavní postavou slunce, nabízí divákům díky propojení krásného textu s estetickým výtvarným řešením a ambientní hudbou jedinečný zážitek.

Divadelní procházka je určena pouze divákům uvedených představení a je zdarma.
Kapacita míst je omezena.

http://www.naivnidivadlo.cz/

www.nocdivadel.cz

Autor článku: Jana Pittnerová

V Naivním divadle oslaví Noc divadel speciálním programem

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.