08.11.2018 07:54

V Naivním divadle oslaví Noc divadel speciálním programem

Jedinečná akce, během které se v řadě evropských zemí otevírají dveře divadel s nabídkou nevšedních zážitků. To je Noc divadel, připadající letos symbolicky na sobotu 17. listopadu. Také Naivní divadlo Liberec si pro tento den připravilo speciální program, který je s ohledem na dětské publikum záměrně směřován do odpoledních hodin. Od 14:00 a 17:00 tak mohou diváci zhlédnout představení ŽLUTÉ – MODRÁ – ZELENÝ a následně se společně s průvodcem vydat na netradiční procházku divadelním zákulisím.

„Jako bonus k Noci divadel jsme si pro diváky připravili speciální procházku divadelním zákulisím. Na rozdíl od běžných prohlídek, které pravidelně pořádáme v rámci rodinného odpoledne, je tato opravdu výjimečná. Na návštěvníky budou totiž v různých částech divadla čekat ukázky výprav našich starších inscenací a také herci, kteří předvedou jednotlivé druhy loutek a vysvětlí princip jejich fungování. Diváci si následně budou moci loutky prohlédnout a vlastnoručně si vyzkoušet, jak se s nimi pracuje,“ prozradil více o blížící se akci Vít Peřina, dramaturg Naivního divadla Liberec.

Experimentální inscenace ŽLUTÉ – MODRÁ – ZELENÝ v autorském konceptu a režii Filipa Homoly, která je určena dětem od tří let, vznikla na motivy knihy známé spisovatelky Daniely Fischerové – Duhové pohádky. Tato scénická koláž několika příběhů, ve které je hlavní postavou slunce, nabízí divákům díky propojení krásného textu s estetickým výtvarným řešením a ambientní hudbou jedinečný zážitek.

Divadelní procházka je určena pouze divákům uvedených představení a je zdarma.
Kapacita míst je omezena.

http://www.naivnidivadlo.cz/

www.nocdivadel.cz

Autor článku: Jana Pittnerová