05.06.2001 00:00

V Ostravě začne ve čtvrtek festival soudobé taneční tvorby

OSTRAVA 4. června (ČTK) - Festival soudobé taneční tvorby Tanec-Ostrava 2001 začne ve čtvrtek v ostravském Divadle loutek. Organizátoři prvního ročníku chtějí navázat spolupráci s přehlídkou Tanec Praha, aby i ostravským divákům umožnili zhlédnout některé soubory a tanečníky, kteří se budou prezentovat na pražském festivalu. ČTK to dnes řekl jeden z organizátorů Tomáš Wolkmer.

Hlavní hvězdou festivalu bude francouzská tanečnice Catherine Diverresová, která přijede s taneční skupinou Compagnie a prostřednictvím tance bude divákům představovat určitá období svého života. Diverresová v současnosti působí jako ředitelka Národního choreografického centra v bretaňském městě Rennes.

"Příští rok bude navíc ve Francii zahájen projekt s názvem Česká kultura ve Francii 2002, takže se k nám přijela podívat, co by mohlo být ve Francii prezentováno ze soudobé české taneční tvorby," řekl Wolkmer.

Součástí festivalu bude také vystoupení čtyř tanečních formací z České republiky a odborný seminář pro studenty ostravské Janáčkovy konzervatoře a tanečníky.

Autor článku: redakce