23.05.2001 00:00

V paláci Akropolis dnes začal Festival integrace Slunce

PRAHA 22. května (ČTK) - Představení "Valerie a týden divů" zahájilo v úterý 22. května v pražském paláci Akropolis sedmý ročník Festivalu integrace Slunce. Do 27. května tam vystoupí především školní kolektivy, včetně speciálních škol pro tělesně postižené. Přehlídka bude pokračovat v listopadu.

"Festival integrace Slunce je místem pro setkávání lidí se zdravotním postižením a lidí bez něho, a to všech věkových kategorií, a národnostních menšin žijících v České republice. Při přípravě programu jsme vyšli z požadavků zdravotně postižených dětí, mládeže i dospělých a využili osvědčené praxe, kdy vedle nich vystupuje zdravá populace," řekla ČTK produkční Vlasta Rydlová.

Přehlídku pořádají občanské sdružení Společnost přátel divadla palác Akropolis a Žižkovská divadelní a hudební agentura za podpory ministerstev kultury a školství a městské části Praha 3. Záštitu nad ní převzaly Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a Charta 77 - Konto Bariéry.

První část festivalu doprovází ve foyeru divadla výstava žáků speciální školy z Prahy - Čimic nazvaná Naše řeč rukou. Na všechny programy festivalu mají zdravotně postižení vstup zdarma.

Podle Rydlové zahájí jeho druhou část 5. listopadu představení Divadla Kašpar s Janem Potměšilem v hlavní roli.

Autor článku: redakce