26.09.2006 00:00

V Praze vznikl profesionální soubor moderního tance DOT 504

Praha 26. září (ČTK) - Nový český profesionální soubor moderního tance nazvaný DOT 504 vznikl počátkem září v Praze. "Je pokračovatelem tradice souboru Domino Dance Company," řekla v Praze novinářům vedoucí a choreografka souboru Lenka Ottová. Jádro souboru tvoří tři stálí tanečníci, které doplňují v jednotlivých představeních hosté; choreografie počítá s šesti až sedmi účinkujícími.

Původní soubor Domino Dance Company pracoval na svých projektech pouze příležitostně, nyní soubor DOT 504 pravidelně zkouší na stálé adrese na Národní třídě. Ottová soubor pojmenovala podle čísla položky dotace od pražského magistrátu, která umožnila jeho profesionalizaci.

První premiéry choreografie Ottové uvede soubor 12. a 13. prosince v Divadle Ponec. "Tématem kreace bude adrenalin," uvedla Ottová. Choreografii mezinárodně uznávaného tvůrce Antona Lachkého, který žije v Bruselu, uvidí diváci v Ponci 19. prosince.

Zejména členům souboru, ale také dalším profesionálním tanečníkům jsou určeny profesionální tréninky, které vedou přední zahraniční lektoři a choreografové. Informace o souboru jsou uvedeny na internetové stránce www.dot504.cz.

Jiří Janda mal

Autor článku: ČTK