05.11.2021 10:04

V pražském Divadle Bravo! dnes uvedou vizuálně hudební show The Same Self

V pražském Divadle Bravo! dnes uvedou obnovenou premiéru vizuálně hudební show The Same Self, v němž chtějí tvůrci prolomit tabu o ženském cyklu. Představení v sobě nese prvky nového cirkusu, vzdušné akrobacie, živé hudby a herectví. Autorka projektu je akrobatka a psycholožka Ivana Kolcunová. Spolu s ní vystoupí také zpěvačka Michaela Jonczy, která je rovněž autorkou všech písní v projektu. Spoluautorem hudby je skladatel a hráč na klávesy Viktor Kracik-Bartha.

„Naše představení vnímám jako jednu z cest, jak téma k ženám a mužům dostávat. Je to za mě nová forma vzdělávání skrze hluboký emoční prožitek – umění totiž dokáže lidi zasáhnout více na úrovni srdce než hlavy," uvedla Kolcunová, která se vzdušné akrobacii věnuje už deset let.

Na scéně se představí i slovenská herečka a průvodkyně mateřstvím Katarína Zatovičová, tanečnice Tereza Holubová a klávesistka Jana Otáhalová. Režisérkou a choreografkou představení je francouzská tanečnice Fanny Barrouquèreová, která v Česku získala i nominaci na Cenu Thálie. Diváci budou mít podle autorů možnost si uvědomit, jak funguje ženský cyklus především po emocionální stránce. „My ženy často bojujeme s přijetím celé škály emocí a projevů. Bojíme se ukázat svou citlivost a náladovost. I já se pořád učím tohle všechno brát jako balíček, který k menstruačnímu cyklu patří a že je to tak v pořádku," podotkla Kolcunová.

Projekt The Same Self ještě plánuje do konce letošního roku představení 5. listopadu a 1. a 2. prosince v Divadle Bravo! v pražském Braníku a zavítá i 26. listopadu do českobudějovického kulturního prostoru Kredance.

Součástí každého ze čtyř pražských představení budou i krátké moderované rozhovory. Odehrají se vždy na konci. Pozvání přijala mimo jiné přední osobnost biohackingu (komplexní přístup ve vztahu člověka ke zdraví, výkonu a vnitřní spokojenosti) Veronika Allisterová, slovenská antropoložka Katarína Bagnairi Banairiová či certifikovaná lektorka projektu Cyklická žena Kateřina Marešová.

Více informací se nachází na webových stránkách www.sameself.art.

Autor článku: ČTK: jir, mha