20.11.2020 13:31

V rámci festivalu Akcent se uskuteční online konference No More Social Kissing

Lze vytvářet divadlo bez fyzického kontaktu? Jakou podobu bude mít umělecká spolupráce v době post-covidové? Jak vytvořit intimitu mezi performerem a divákem za dodržení fyzického odstupu? Jak lze během pandemie podpořit umělce a tvůrčí činnost? Promění se divadelní sály v drive-in parkoviště a výdejová okénka?

O nových výzvách a příležitostech umělecké tvorby, práce s publikem a fyzické infrastruktury diskutují divadelní režisér a umělecký vedoucí souboru Forced Entertainment Tim Etchels, spisovatel a dramatik Pieter De Buysser, tanečnice, choreografka a dokumentaristka Wen Hui, Kira Kirsch, umělecká ředitelka divadla Brut ve Vídni, Kristof Blom, umělecký ředitel divadla CAMPO v Gentu, režisér Jan Mocek, umělkyně a divadelní režisérka Lola Arias, James Ijames, umělecký ředitel divadla Wilma ve Filadelfii, Hester Chillingworth, nebinární performer a režisér z Londýna a další.

Online konference No More Social Kissing se odehraje v novém termínu ve středu 25. listopadu od 15.00 SEČ na microsite festivalu AKCENT https://www.festivalakcent.cz/cz/

Autor článku: Pavlína Svatoňová