22.06.2020 09:57

V Roudnici nad Labem se bude konat sedmý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD

O víkendu 10. – 12. 7. 2020 proběhne za zdmi augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a v jeho okolí sedmý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD, letos s podtitulem „Přivážíme divadlo!

Vývoj epidemiologické situace nám umožní uspořádat festival v původním plánovaném rozsahu. Festival proběhne za dodržení všech hygienických standardů a opatření. Velká část programu je plánována pod širým nebem, interiérové prostory budou pravidelně desinfikovány a desinfekce bude rovněž k dispozici divákům, kteří budou mít dostatek místa pro dodržování doporučených rozestupů.

„Diváci budou mít příležitost zhlédnout inscenace ze stálého repertoáru studentské umělecké skupiny OLDstars a jejich hostů. Těšit se můžete na příklad na Holuby Davida Gieselmanna, Před tím, po tom Rolanda Schimmelpfeninniga. úspěšnou komedii Portugálie maďarského autora Zoltána Egressyho, Naprostí cizinci Paola Genovese, Kroniku ohlášené smrti Gabriela Garcíi Márqueze, nebo Kaltes Land Reta Fingera,“ říká koordinátorka festivalu a členka OLDstars Elisa Speváková.

Na festivalu se představí divákům i několik komorních projektů a monodramat. Martin Steve Luhan, zakládající člen OLDstars, uvede svou autorskou inscenaci Časové znamení. Petr Jeřábek přiveze své úspěšné monodrama Jidáš v režii Matyáše Řezníčka a Jan Horák se potěší diváky premiérou představení Rybáři, budeš lovit svoje syny.

Lucie Flemrová se představí se svým druhým režijním projektem Hotovo. Konec., Petera Turriniho, Prokop Košař pak se svou režijní prvotinou Neviditelné město od Astrid Saalbachové. Své režijní debuty uvedou adepti na studium oboru režie – Emma Žežulová inscenaci Jess a joe navždy nebo Daniel Bříza Psychóza 4:48. Čerství absolventi Dismanova rozhlasového souboru se znovu objeví v komorním dramatu Gabriela Pinteleieho Elevátor a nově nastudovali text Lucie Ferenczové Problém. V programu se znova objeví Stojím v řadě Ascania Celestiniho a scénické čtení Český ráj od Jaroslava Rudiše.

„Během festivalu bude jeho účastníkům k dispozici non-stop bar či stánky Podřipského pivovaru a Cukrárny Dortletka. Divákům umožní nocleh stanové městečko přímo v zahradě kláštera s přístupem ke sprše a toaletám. Otevřený bude rovněž Klášterní klub nabízející připojení k elektřině,“ informuje Jiří Dejl, člen studentského produkčního týmu, který se stará o hladký průběh festivalu.

OLDstars on the ROUD je již tradičním projektem pražské studentské skupiny. OLDstars každý rok věnují výtěžek klášteru, přičemž loňský, pátý ročník farnosti přinesl 40 000,- Kč. Klášter díky festivalu doposud získal na nové projekty a opravy přes 200 000,- Kč a kromě Klášterního klubu tak mohlo být založeno například i Ekocentrum Zvonice. V rámci své pražské aktivity pak OLDstars každoročně pořádají Festival studentských divadel v Celetné a provozují dva prostory, vršovický sklep HarOLD a bytové divadlo H2O v nedaleké Košické ulici.

I přes všechna bezpečnostní a hygienická opatření se festival OLDstars on the ROUD snaží dopřát divákovi co nejlepší kulturní zážitek a po měsících izolace se opět nadechnout.

Více informací na webu: www.oldstarsontheroud.cz

 

Autor článku: Klára Vaňkátová