19.01.2010 00:00

V rozhlase se představí divadelní řemeslníci

Netradiční pohled na divadelní tvorbu, povídání o tom, co všechno je potřeba udělat, než se zrodí nové představení a zajímaví hosté – to slibuje nový seriál rozhovorů pod názvem Divadelní řemeslníci živě ve studiu Českého rozhlasu Brno v pořadu Rendez-vous. Jeho cílem je představit lidem nejrůznější profese v Městském divadle Zlín, které se podílejí na vzniku inscenace.

Originální projekt startuje od ledna a potrvá po celý rok 2010. Rozhovory jsou naplánovány jedenkrát za měsíc, celkem jich tedy bude dvanáct. Z divadelních profesí bude představena práce například scénografky, dramaturga, vedoucího výroby dekorací, uměleckých malířů, jevištních techniků, garderobiérek, nápovědky, zvukařů či osvětlovačů.

Každý měsíc budeme nahlížet do zákulisí a pod ruce těm, kteří vytváří celkovou atmosféru představení (samozřejmě kromě herců) a postupně představíme všechny profese. První díl bude o práci dramaturgů a scénografů. Vyprávět o ní budou scénografka Hana Knotková a dramaturg Vladimír Fekar,“ přiblížila moderátorka pořadu Věra Hotařová.

První divadelní řemeslníci budou o své práci vyprávět v Českém rozhlasu Brno už tento čtvrtek 21. ledna od 15 do 16 hodin.


Zdroj: smardova@divadlo.zlin.cz

Autor článku: Informace z divadel