11.05.2001 00:00

V ústeckém Městském divadle budou hostovat kanadští umělci

ÚSTÍ NAD LABEM 10. května (ČTK) - V ústeckém Městském divadle se bude od 26. května konat druhý ročník mezinárodního operního kursu, který ve spolupráci s ústeckým divadlem pořádá Univerzita Britské Kolumbie ve Vancouveru. Ředitel divadla Petr Jonáš dnes novinářům řekl, že kanadští a čeští umělci společně nastudují a v Ústí nad Labem uvedou Gounodovu operu Faust a Markétka, Janáčkovu operu Liška Bystrouška a Mozartovou operu Zahradnice z lásky, kterou nastudovali již loni.

Druhý ústecký operní kurs skončí 1. července na Mezinárodním operním festivalu v německém Erlangenu, kde ústečtí a kanadští umělci uvedou operu Zahradnice z lásky.

Kanadští umělci přijedou do Ústí nad Labem letos ještě jednou, aby se svými ústeckými kolegy nastudovali a v české premiéře uvedli operu Roberta Warda Hon na čarodějnice. Libreto tohoto díla napsal Bernard Stambler podle divadelní hry Arthura Millera Čarodějky ze Salemu. Opera měla premiéru v roce 1961 v New Yorku a v následujícím roce byla odměněna Pulitzerovou cenou.

Podle Jonáše by měl skladatel Ward dirigovat v ústeckém divadle premiéru 21. září a o dva dny i první reprízu.

Ročně nastudují soubory ústeckého divadla tři opery, jednu operetu, dvě baletní představení a dva až tři koncertní programy. Loni navštívilo jejich 127 představení, včetně zájezdových, téměř 46.000 diváků.

Zdroj: ceskenoviny

Autor článku: redakce