11.06.2021 11:54

V Západočeském divadle bude mít premiéru komedie Tartuffe

Západočeské divadlo v Chebu uvede v sobotu další z odložených premiér letošní sezony. Divákům se tentokrát představí klasická molièrovská komedie Tartuffe. Po znovuotevření divadel jde už o druhou premiéru chebského divadla. Dnes divadlo připravilo veřejnou generálku představení.

Satiru o pokrytci a lháři, který za maskou předstírané zbožnosti ovládne domácnost měšťana Orgona a málem ji zničí, v Chebu režíroval Petr Mikeska. V titulní roli se představí Jan Hanny Firla, Orgonem bude Viktor Braunreiter a jeho manželkou Elmírou Pavla Janiššová. Nestárnoucí komedii o manipulaci, přetvářce a moci ze 17. století, která ale neztrácí aktuálnost ani dnes, bude možné zhlédnout i v reprízách 16. června nebo 1. července.

Tartuff je druhou ze tří premiér, které divákům přináší chebské divadlo během letošního června. Ve všech případech jde o komedie. Už na začátku měsíce se v premiéře představila satirická komedie Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků o schůzi vlastníků bytových jednotek v jednom domě. V Chebu se Společenstvo vlastníků hraje v režii Jiřího Bábka a k vidění bude téměř celý chebský soubor včetně několika hostů.

Na konci června pak diváky chebského divadla čeká třetí premiéra. Tou bude bláznivá britská komedie Hra, která se zvrtla autorů Henryho Lewise, Jonathana Sayera a Henryho Shieldse. Příběh nadšených a houževnatých ochotníků, bojujících na jevišti s Murphyho zákony, slaví úspěchy po celém světě. Západočeské divadlo v Chebu ho uvede v koprodukci s činohrou Karlovarského městského divadla v režii Zdeňka Bartoše poprvé v sobotu 26. června.

V červenci se většina představení Západočeského divadla přesune do venkovního prostoru, do rokle naproti divadlu. Provoz divadla je i přes uvolnění přizpůsoben aktuálně platným opatřením vlády. Podmínky pro diváky proto divadlo aktualizuje na svých webových stránkách.

https://www.divadlocheb.cz/

Autor článku: ČTK: pnp, hj

V Západočeském divadle bude mít premiéru komedie Tartuffe

Inscenace

17.06.2021

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla uvede úspěšnou inscenaci Něco shnilého! jen šest let po broadwayské premiéře

Divadlo J. K. Tyla bude teprve druhým divadlem v Evropě a zároveň prvním v České republice, které zařadí do svého muzikálového repertoáru plného světových hitů výtečný komediální titul Něco shnilého! (Something Rotten!). Energií a humorem nabité dílo zavede diváky do šestnáctého století a prozradí, jak zcela zaručeně vznikl už v dobách Shakespearových vůbec první muzikál v historii. Inscenaci režíruje šéf souboru Lumír Olšovský.

17.06.2021

Vychází studiová nahrávka k muzikálu Elefantazie

Divadelní muzikál režiséra Davida Drábka, hudebního skladatele Darka Krále a textaře Tomáše Belka ELEFANTAZIE vypráví příběh a životní postoje skutečného Josepha Merricka, tělesně postiženého člověka, který se pro svou anomálii stal koncem 19. století inventářem anglických panoptik. Život takzvaného Sloního muže již inspiroval po celém světě mnoho tvůrců. Nápad na původní český muzikál zrál v týmu režiséra Davida Drábka deset let.

17.06.2021

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům novou inscenací Hamlet on the road

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům se zbrusu novou divadelní hrou Hamlet on the road. Inscenace je koncipována jako kočovné divadlo, které se divákům představí i mimo domovskou scénu. Do brněnského plenéru totiž vyjede „on the road“ vlastním divadelním vozem. Premiéra se uskuteční na velké scéně divadla v pátek 18.června ve 20 hodin.