02.06.2021 14:29

Valdštejnskou zahradu v létě oživí projekt „Senát pro kulturu”

Český Senát představil projekt na podporu umělců, které zasáhly dopady pandemie. Rozsáhlé prostory saly terreny ve Valdštejnské zahradě budou moci v letních měsících využít divadelní a hudební soubory z celé České republiky. Projekt „Senát pro kulturu“ si klade za cíl pomoci umělcům s návratem do normálního života po dlouhých měsících, kdy nemohli kvůli pandemickým opatřením vystupovat.

„Kultura prošla, tak jako celá společnost, nějakou formou abstinence a umělci neměli možnost se plnohodnotně realizovat a užívat si ohlas svého umění naživo,“ vysvětluje iniciátor projektu a místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer, jak vznikl nápad na půdě horní komory parlamentu umělcům znovu umožnit živý kontakt s diváky.

Programové podrobnosti představila na tiskové konferenci předsedkyně Stále komise pro práci Senátu Anna Hubáčková. Umělecké soubory s možností v Senátu vystoupit oslovují přímo senátorky a senátoři ve svých regionech. Pro projekt je v týdnu vyhrazené úterý a víkendy.

Velký ohlas projevila zejména pražská divadla, vystoupí například Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí či Dejvické divadlo. Na programu však nechybí ani mimopražské soubory, jako je například Horácké divadlo z Jihlavy nebo Moravské divadlo Olomouc. „Ráda bych vyzvedla i naši spolupráci s mladými umělci,“ říká senátorka Anna Hubáčková. Jako první budou podpořeni mladí hudebníci z Concertino Praga.

ZDE naleznete termíny potvrzených představení. Program bude průběžně doplňován.

https://www.senat.cz/

Autor článku: Převzato z: https://www.senat.cz/

Valdštejnskou zahradu v létě oživí projekt „Senát pro kulturu”

Festivaly

23.03.2023

Divadlo Lampion uspořádá již čtvrtý ročník festivalu loutkového divadla AMPLION

Divadlo Lampion připraví i v letošním roce festival loutkového divadla Amplion. Čtvrtý ročník festivalu s podtitulem „Pro malé i velké loutky“ proběhne v termínu od pátku 26. 5. 2023 do neděle 28. 5. 2023. Téma letošní sezony Divadla Lampion nese název „Za hranicí skutečnosti“ a i festival se tak posune za hranici skutečnosti, kdy tematicky úzce naváže na novou inscenaci Čaroděj ze země Oz, kterou divadlo uvede v premiéře první březnový víkend.

23.03.2023

Rodinný festival Struny dětem o víkendu zaplní Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici

Festival Struny dětem rozehraje již tento víkend 24. – 26. března divadlo Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Děti láká i na nejrůznější výtvarné tvoření a hudební, divadelní či flamencové workshopy. Malí i velcí diváci se mohou těšit například na koncerty zpěvačky Báry Polákové, Floexe, houslisty Jiřího Vodičky, dirigenta a klavíristy Jana Kučery, „české Värttiny” BraAgas nebo jazzové zpěvačky Petry Ernyei.

21.03.2023

Východočeské divadlo Pardubice bude hostit 23. ročník GRAND Festivalu smíchu

Východočeské divadlo Pardubice letos výjimečně přesunulo GRAND Festival smíchu z tradičního zimního termínu do jara. 23. ročník přehlídky nejlepších divadelních komedií bude divadlo hostit od 27. března do 3. dubna.