02.06.2021 14:29

Valdštejnskou zahradu v létě oživí projekt „Senát pro kulturu”

Český Senát představil projekt na podporu umělců, které zasáhly dopady pandemie. Rozsáhlé prostory saly terreny ve Valdštejnské zahradě budou moci v letních měsících využít divadelní a hudební soubory z celé České republiky. Projekt „Senát pro kulturu“ si klade za cíl pomoci umělcům s návratem do normálního života po dlouhých měsících, kdy nemohli kvůli pandemickým opatřením vystupovat.

„Kultura prošla, tak jako celá společnost, nějakou formou abstinence a umělci neměli možnost se plnohodnotně realizovat a užívat si ohlas svého umění naživo,“ vysvětluje iniciátor projektu a místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer, jak vznikl nápad na půdě horní komory parlamentu umělcům znovu umožnit živý kontakt s diváky.

Programové podrobnosti představila na tiskové konferenci předsedkyně Stále komise pro práci Senátu Anna Hubáčková. Umělecké soubory s možností v Senátu vystoupit oslovují přímo senátorky a senátoři ve svých regionech. Pro projekt je v týdnu vyhrazené úterý a víkendy.

Velký ohlas projevila zejména pražská divadla, vystoupí například Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí či Dejvické divadlo. Na programu však nechybí ani mimopražské soubory, jako je například Horácké divadlo z Jihlavy nebo Moravské divadlo Olomouc. „Ráda bych vyzvedla i naši spolupráci s mladými umělci,“ říká senátorka Anna Hubáčková. Jako první budou podpořeni mladí hudebníci z Concertino Praga.

ZDE naleznete termíny potvrzených představení. Program bude průběžně doplňován.

https://www.senat.cz/

Autor článku: Převzato z: https://www.senat.cz/

Valdštejnskou zahradu v létě oživí projekt „Senát pro kulturu”

Festivaly

17.06.2021

Divadlo na cucky chystá festival nového cirkusu

CIRKUSKUS. Takový název nese mimořádný devítidenní program, na kterém v současnosti pracuje produkční tým Divadla na cucky. Od 10. do 19. července jím ožije olomoucké Letní kino. Zájemci se mohou těšit na pětici novocirkusových večerních představení, sedm workshopů, čtyři DJ sety a dvě filmové projekce, z nichž jednu živě doprovodí Moravská filharmonie Olomouc.

17.06.2021

Dream Factory Ostrava: tovární linka na ostravské divadelní sny se rozjíždí

Již v pátek večer bude zahájen v netradičním termínu divadelní festival Dream Factory Ostrava. Letošní 12. ročník festivalu byl vzhledem k dlouhodobě nejasné situaci spojené s pandemií rozdělen na dvě dějství. Na to I. se všichni ostravští snílci můžou těšit už v pátek 18. června, a navíc v open air podobě. Pod širým nebem tak diváci v amfiteátru za Domem kultury města Ostravy a přilehlém okolí budou moci zhlédnout tři večerní představení pro dospělé a o víkendových odpoledních i dva tituly pro celou rodinu.

17.06.2021

Letní kulturní sezóna na Mariánském náměstí v Praze začíná

Letní sezóna Mariánského náměstí začíná. V rámci projektu Moje Mariánské se zde odehrají divadelní, filmové, hudební, výtvarné i literární představení. Červenec bude vesměs divadelní, procházkový. Společnost Za dveřmi projde centrem města v obřích maskách na chůdách, Bratři v tricku si zahrají na Běžkařskou Odyseu, dostaví se origamisté, pletaři a jiní. A možná vyjde i letní kino.