02.06.2021 14:29

Valdštejnskou zahradu v létě oživí projekt „Senát pro kulturu”

Český Senát představil projekt na podporu umělců, které zasáhly dopady pandemie. Rozsáhlé prostory saly terreny ve Valdštejnské zahradě budou moci v letních měsících využít divadelní a hudební soubory z celé České republiky. Projekt „Senát pro kulturu“ si klade za cíl pomoci umělcům s návratem do normálního života po dlouhých měsících, kdy nemohli kvůli pandemickým opatřením vystupovat.

„Kultura prošla, tak jako celá společnost, nějakou formou abstinence a umělci neměli možnost se plnohodnotně realizovat a užívat si ohlas svého umění naživo,“ vysvětluje iniciátor projektu a místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer, jak vznikl nápad na půdě horní komory parlamentu umělcům znovu umožnit živý kontakt s diváky.

Programové podrobnosti představila na tiskové konferenci předsedkyně Stále komise pro práci Senátu Anna Hubáčková. Umělecké soubory s možností v Senátu vystoupit oslovují přímo senátorky a senátoři ve svých regionech. Pro projekt je v týdnu vyhrazené úterý a víkendy.

Velký ohlas projevila zejména pražská divadla, vystoupí například Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí či Dejvické divadlo. Na programu však nechybí ani mimopražské soubory, jako je například Horácké divadlo z Jihlavy nebo Moravské divadlo Olomouc. „Ráda bych vyzvedla i naši spolupráci s mladými umělci,“ říká senátorka Anna Hubáčková. Jako první budou podpořeni mladí hudebníci z Concertino Praga.

ZDE naleznete termíny potvrzených představení. Program bude průběžně doplňován.

https://www.senat.cz/

Autor článku: Převzato z: https://www.senat.cz/

Valdštejnskou zahradu v létě oživí projekt „Senát pro kulturu”

Festivaly

28.06.2022

Festival Letní Letná vydává podcast o novém cirkusu

Již 19 let je hlavním cílem festivalu Letní Letná rozvíjet nový cirkus a předávat divákům kouzlo tohoto žánru. A proto organizátoři festivalu přicházejí s Letní Letná podcastem, který ve svých epizodách představí akrobaty, producenty a různé členy týmu festivalu i jiných českých projektů, které spojuje láska k novému cirkusu.

27.06.2022

Festival NODO a dalších 6 představení

Šesté bienále mezinárodního festivalu NODO v sobotu zahájilo drásavou operou o bezdomovectví. Skladatel Salvatore Sciarrino je mistrem silných poetických zkratek v ději i hudbě. Polský inscenační tým v čele s mezzosopranistkou Annou Radziejewskou nadchnul diváky širokoúhlou minimalistickou podívanou. Divadelní soubor JEDL s členy Ostravské bandy, hudbou Matouše Hejla na libreto Lucie Trmíkové uvedl včera Operu Ibsen / Přízraky, vysoce aktuální dílo o pokrytectví, přetvářce, naší neschopnosti říkat pravdu, zejména těm nejbližším.

27.06.2022

V Chráněném bydlení Fara v obci Slapy se uskuteční jedenáctý ročník festivalu Cihlafest

Již tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už po jedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se 6. srpna představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté.