17.12.2007 00:00

Vánoční bazar Geislerové a Vilhelmové vynesl přes milion korun

Praha 17. prosince (ČTK) - Rekordní částku 1,000.500 korun vynesl letošní ročník Vánočního bazaru v Mokré čtvrti. Splnil se tak cíl hereček Ani Geislerové a Tatiany Vilehlmové, které tuto charitativní akci společně s Peterem Sergem Butkou pořádaly už popáté. Víkendový bazar završil dnes večer koncert v pražském Lucerna Music Baru. Po zveřejnění částky herečky prohlásily, že jsou přešťastné, že se jim podařilo získat přes milion.

Geislerová s Vilhelmovou se dnes předvedly v netradičních rolích - oděny do červeného a bílého dresu spolu na pódiu sehrály hokejový zápas, který komentoval na slovo vzatý odborník, sportovní komentátor Robert Záruba.

Záruba se s Vilhelmovou sešel v soutěži StarDance...když hvězdy tančí. Zatímco Záruba již v soutěži skončil, herečka se probojovala až do finále, v němž se v sobotu utká o vítězství s olympionikem Alešem Valentou. Právě účast v taneční soutěži způsobila, že Vilhelmová měla letos na přípravu Vánočního bazaru méně času.

Mezi hosty a kamarády hereček, kteří na dnešním koncertě vystoupili, nechyběli Zuzana Stivínová, Matěj Ruppert, Roman Holý, Ester Kočičková, Ida Kelarová a další. Bonbonkem pro diváky byla pěvecká vystoupení v různě pojatých duetech, například Ali Amiri s herečkou Sandrou Novákovou si vypůjčili duet od Australanů Nicka Cavea s Kylie Minogue.

Vstupné na koncert bylo 300 korun. Výtěžek z dražby dárků, které nenašly kupce na víkendovém bazaru v Divadle Disk, a z prodeje limitované série DVD z loňského koncertu se opět rozdělí na charitu. Peníze dostane Nadace Terezy Maxové, Klub nemocných cystickou fibrózou a občanské sdružení Anabell pomáhající dívkám trpícím mentální anorexií a bulimií. Ještě před zahájením bazaru byl uvedeným neziskovým organizacím předán první počinek - 93.825 korun jako výtěžek z benefičního promítání Hřebejkova filmu Medvídek.

První ročník Vánočního bazaru v Mokré čtvrti vynesl 50.000 korun, které Nadace Terezy Maxové předala kojeneckým ústavům. V roce 2004 to bylo už 90.000 korun, které navíc získala i Nadace Múzy dětem. Předloni částka činila 210.000 korun a loni přesáhla půl milionu.

Eva Pagová kš

Autor článku: ČTK