24.04.2012 09:13

Ve Val. Meziříčí vystoupí světově známí tanečníci Bubeníčkové

Světově proslulí tanečníci, bratři Jiří a Otto Bubeníčkové, vystoupí ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku na festivalu soudobé taneční tvorby Tanecvalmez 2012. Dvojčata, která už mnoho let vystupují na scénách v Německu, představí baletní zpracování díla Oskara Wilda Obraz Doriana Graye, informovala dnes ČTK manažerka festivalu Zuzana Zítková.    
Podle pořadatelů festivalu je výjimečné, že tanečníci patřící ke světové špičce přijedou na Valašsko. "Ve světě bývají vstupenky na vystoupení bratří Bubeníčků beznadějně vyprodány. Vidět na vlastní oči Bubeníčky je zážitek světové úrovně," uvedla ředitelka festivalu Milada Borovičková.    

Jiří a Otto Bubeníčkovi se narodili roku 1974 v cirkusové rodině. Po absolvování pražské Taneční konzervatoře vstoupili do Neumeierova hamburského souboru, což znamenalo počátek jejich kariéry. Otto dnes působí v Hamburku nadále jako první sólista. Jiří je od roku 2006, kdy se dráhy bratrů rozdělily, prvním sólistou v Semperově opeře v Drážďanech. Jiří Bubeníček, ověnčený mnoha cenami za tanec, je také autorem mnoha choreografií pro velké světové scény. Otto se kromě tance specializuje na komponování hudby k baletům, navrhování kostýmů a scénografii.    

Kromě bratří Bubeníčků vystoupí na festivalu také Pražský komorní balet, tanečnice Tereza Lenerová s izraelskou tanečnicí Einat Ganzovou. Festival se bude konat 1. a 2. června na nádvoří Zámku Žerotínů.

Autor článku: ČTK: jmk, snm

Ve Val. Meziříčí vystoupí světově známí tanečníci Bubeníčkové