25.08.2020 10:16

Večer loutkového divadla v Chrudimi

V rámci festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách proběhne v pátek 28. srpna od 17 hodin večer loutkového divadla určený pro děti i hravé dospělé, v jehož rámci vystoupí přední české loutkářské soubory.

V programu multižánrového festivalu na terasách Muzea loutkářských kultur samozřejmě nesmí chybět i večer věnovaný čistě loutkovému divadlu. V rámci toho letošního se mohou dospělí diváci těšit na humornou interpretaci klasických horrorů nazvanou Psycho Reloaded v podání souboru Buchty a loutky, děti zase na hravou verzi klasické pohádky Otěstánek od oblíbeného pražského divadla Damúza.

Vedle těchto předních českých loutkářských souborů se představí i Divadlo Vzhůru nohama, které propojuje svět divadelních profesionálů a lidí s fyzickým nebo mentálním handicapem v rámci tzv. „specifického divadla“. Představení Hergules neboli Drakošlap je loutkovou taškařicí volně na motivy hry Matěje Kopeckého Herkules. Více o specifickém divadle se návštěvníci MLK mohou dozvědět také z výstavy Hnízdo pro duši, která v muzeu právě probíhá.

https://www.puppets.cz/

Autor článku: Převzato z: https://www.puppets.cz/