30.04.2002 00:00

Večer Třísestrový ve zlínském Městském divadle

Reza de Wet: TŘI SESTRY II
Autorka, jihoafrické vysokoškolská pedagožka Reza de Wet, je velkou znalkyní a obdivovatelkou A. P. Čechova. Hra, kterou přenesla v duchu jeho slavného díla Tři sestry do doby o dvacet let později, a která má ve Zlíně českou premiéru, je jejím seriózním pokračováním: stejné postavy, stejné místo - změnila se jen doba. Postavy vyprávějí nejen o svých osudech, ale trochu cyničtěji, hlučněji, nazírají na věci ostrým ženským pohledem autorky (která je poučená nejenom o události téměř celého dvacátého století, ale reflektující ve skryté rovině také nejžhavější jihoafrickou současnost) a odcházejí možná s větším zklamáním, ale se stejnou lidskou sílou, vírou a odhodláním.
Režie: Petr Štindl
Hrají: Jana Tomečková, Helena Čermáková, Eva Daňková, Radoslav Šopík, Romana Julinová, Tereza Chytilová j. h., Pavel Leicman, Radovan král a Eva Matalová.
1. premiéra se koná 4. května 2002 ve Velkém sále

Anton Pavlovič Čechov: TŘI SESTRY
Jedna z nejhranějších her jednoho z nejhranějších dramatických autorů. Naše uvedení této Čechovovy hry o třech aristokratkách ducha žijících na přelomu století, v epoše rozkladu patriarchálního venkovského řádu je specifické tím, že paralelně s ní je premiérována hra Tři sestry 2 od Rezy de Wett, což je dramaturgický počin, který má nejenom českou premiéru, ale je také poprvé uveden v kontinentální Evropě.
Režie: Dodo Gombár j. h.
Hrají: R. Marek, T. Komínková-Kotrbová, J. Zapletalová, G. Pyšná, P. Domžalová, Z. Julina, L. Randár, D. Sitek, J. Leflík a další.

1. premiéra se koná 3. května v 19 hodin ve Studiu Z

Obě inscenace budou mít druhou premiéru v rámci festivalu Setkání 2002 Stretnutie 9. května 2002.

travnickova@divadlo.zlin.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti