07.11.2019 13:56

Večer v Naivním podle Julese Verna

Stejně jako v minulých letech, i v této sezóně pokračuje Naivní divadlo v pořádání Večerů v Naivním, během kterých se na libereckém jevišti představí řada zajímavých hostů. Listopadový večer bude patřit Divadlu Alfa z Plzně, které uvede inscenaci Tajemný hrad v Karpatech, hudební komedii na motivy známého vědecko-fantastického románu Julese Verna.

Ve čtvrtek 14. listopadu v 19:30 hodin se mohou diváci v Naivním divadle těšit na bláznivou hudební komedii Tajemný hrad v Karpatech v podání plzeňského Divadla Alfa. Scénář, jehož autorem je dramaturg NDL Vít Peřina, vznikl již před lety a byl inscenován v několika divadlech v Čechách, na Slovensku i v Polsku. Pátrání hraběte Teleka z Teleke po milované operní zpěvačce Stille vrcholí v rozvalinách tajuplného hradu, který obývá šílený baron Gorc se svým dvorním vynálezcem Orfanikem. A podle všeho se na hradě nachází i zmizelá operní diva. Právě její postava určila i ráz celé inscenace plzeňského režiséra Tomáše Dvořáka (v NDL např. O hodině navíc aneb Potlach v hustníku), která má díky mnoha pěveckým číslům blízko k operetě či zpěvohře.

Divadlo Alfa patří více než 50 let k nejvýznamnějším loutkovým divadlům v České republice i na mezinárodní scéně, pravidelně se účastní prestižních domácích i zahraničních festivalů.

http://www.naivnidivadlo.cz/

Autor článku: Jana Pittnerová

Večer v Naivním podle Julese Verna

Inscenace

14.11.2019

Frankenstein ožije na jevišti Divadla Petra Bezruče

Frankenstein ožije na jevišti ostravského Divadla Petra Bezruče. Umělecký šéf ostravského divadla a režisér Jan Holec pro toto uvedení slavného díla Mary Shelleyové připravil vlastní dramatizaci. V hlavních rolích příběhu o povaze dobra a zla i zodpovědnosti vědy se představí Lukáš Melník a Vojtěch Johaník. Slavnostní premiéra se uskuteční v pátek 15. listopadu. ČTK to dnes řekla mluvčí dovadla Michaela Kubicová.

14.11.2019

Ve Švandově divadle chystají adaptaci slavného románu Na Větrné hůrce

Po úspěchu inscenace Hadry, kosti, kůže, vyprávějící o soužití Jana Wericha s Vladimírem Holanem v jedné vile, připravuje režisér Martin Františák ve Švandově divadle další lákavou novinku. V adaptaci Marie Novákové tu brzy ožije jedno z nejslavnějších děl anglické literatury, román Na Větrné hůrce od Emily Brontë. Premiéra stejnojmenné inscenace se chystá 23. listopadu 2019 ve Velkém sále.

14.11.2019

Liberecký baletní soubor uvede jazzovou taneční komedii Sluha dvou pánů

V historické budově Šaldova divadla uvede liberecký baletní soubor již tento pátek 15. listopadu 2019 svoji první premiéru v sezóně – jazzové taneční divadlo Sluha dvou pánů. Choreografie, režie i zpracování libreta se ujala Alena Pešková, která se nechala inspirovat Goldoniho komedií typů Sluha dvou pánů z roku 1745.