31.03.2021 09:11

Velikonoce s „Drakem na doma“ a jeho hosty

Již více než rok běží interaktivní projekt „Drak na doma“, prostřednictvím kterého Divadlo Drak vytváří a uveřejňuje program pro své diváky v době, kdy kvůli pandemické situaci zůstávají divadlo i Labyrint Divadla Drak zavřené.

V rámci „Draku na doma“ odvysílalo Divadlo Drak na svém Youtube kanálu již 24 repríz inscenací ze svého současného repertoáru i archivu, čtení na pokračování z knihy Petry Soukupové Kdo zabil Snížka?, písničky ze slavných inscenací Draku či speciální filmovou verzi oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem.
Lektorské oddělení vytváří po celý rok pracovní listy a video tutoriály, které rozvíjejí samotný zážitek ze zhlédnutých záznamů a nabízí pestré navazující aktivity. Odvysílané záznamy a videa na Youtube kanálu divadla zaznamenaly za rok existence projektu „Drak na doma“ již více jak 27 tisíc zhlédnutí.

„Velmi si vážíme toho, že se nám daří i nadále zůstat s našimi diváky v kontaktu a děkujeme všem, kteří nám poskytují k našemu programu zpětnou vazbu. Je pro nás velmi důležité a naplňující vidět, že i za současných omezených možností a bez živého kontaktu, mají naše projekty smysl a podněcují rodiny s dětmi i školní kolektivy ke sledování divadelních inscenací on-line, ale i vlastní tvorbě inspirované pracovními listy našich lektorek a výtvarnic,“ uvádí ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Na jarní prázdniny v březnu 2021 připravily lektorky Jana Nechvátalová a Klára Svobodová pětidenní projekt Srdcem Drak, který představil pět divadelních profesí a zájemci si je mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Nyní vzniká po městě trasa pěti instalací ve vitrínách divadla, které si mohou zájemci prohlédnout v exteriéru a plnit různé tematické úkoly.

Další program připravuje Drak na velikonoční svátky, které oslaví od 2. do 5. dubna společně se svými hosty, spřátelenými divadly Naivním divadlem Liberec a Divadlem ALFA Plzeň, kdy odvysílá každý den záznam jednoho představení.

Tím však spolupráce těchto tří divadel pro děti a mládež nekončí. „Na duben a květen jsme se domluvili na vzniku společné videotéky divadelních záznamů z našich repertoárů, které divadla nabídnou ke zhlédnutí školkám ve svém kraji,“ prozrazuje další plány Tomáš Jarkovský.

Program Velikonoce s Drakem a jeho hosty:

2. 4. Naivní divadlo Liberec - Proletět duhou
3. 4. Divadlo Drak - Medová královna
4. 4. Divadlo ALFA, Plzeň - Pohádky ovčí babičky
5. 4. Divadlo Drak - Poslední trik Georgese Mélièse

On-line na Youtube kanálu Divadla Drak a www.draktheatre.cz

Autor článku: Martina Marková