06.11.2007 00:00

Viktor Kronbauer / Vladimir Postnov: KARTINKY – výstava divadelních fotografií

Galerie Portheimka, Matoušova 9 / Štefánikova 12, Praha 5 - Smíchov, Denně 10:00 - 18:00

Výstava prezentující současné ruské divadlo nabízí možnost srovnání dvojího pojetí divadelní fotografie a to z mnoha úhlů pohledu mj. i generačního či národnostního. Viktor Kronbauer (*1949) patřící již dlouhá léta mezi jednoho z nejlepších současných českých fotografů, vybral z rozsáhlé fotokolekce nafocené při svých posledních pobytech v Sankt Petěrburgu sérii „soliterů - kartinek“ nejlépe vystihujících podstatu inscenace. Také Vladimir Postnov (*1977) si i přes své mládí vydobyl pozornost a zájem publika i samotných divadelníků. Do Prahy, na svou první velkou zahraniční prezentaci, přivezl fotografie z inscenací, jež se během posledních letech staly událostmi divadelního života Sankt-Petěrburgu.

Výstava se koná jako doprovodná akce Petěrburgské divadelní sezóny v Praze a představí i některé z inscenací dovezených v rámci tohoto festivalu.

Pořádá Institut umění–Divadelní ústav ve spolupráci se Švandovým divadlem na Smíchově, Vládou Sankt Petěrburgu, Hlavním městem Prahou a Městskou částí Praha 5.

Zdroj: olga.plchova@divadlo.cz

Autor článku: Informace z divadel