21.02.2023 11:45

Vítej na světě II – premiéra souboru Baby Balet Praha

Vítej na světě II, nové celovečerní taneční divadlo pro celou rodinu v interpretaci souboru Baby Balet Praha, nejmladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha, bude mít premiéru 26. března od 18 hodin v Divadle na Vinohradech.

Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Originální autorský text pro jednotlivé životní etapy vytvořil a namluvil Zdeněk Svěrák. Mikro-scénáři pro jednotlivé choreografie jsou pak mimořádně chytré a poetické texty Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Současné taneční divadlo nesměřuje pouze k dětským divákům, tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené.

Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové a producentem díla je Mezinárodní centrum tance.

Tvůrčí tým:

námět, scénář a režie: PhDr. Vlasta Schneiderová
choreografie: viz seznam choreografů a asistentů
hudba: Jaroslav Uhlíř
texty: Zdeněk Svěrák
kostýmy: Roman Šolc, Markéta Kubíčková
realizace kostýmů: FAMOOD
scénografie: Roman Šolc, Viktor Svidró a choreografové
projekce: Viktor Svidró, Vladimír Sojka
nahrávka zvukové stopy: Ondřej Urban
producent: Mezinárodní centrum tance, z.s.

Choreografové abecedně: Tereza Hloušková, DiS., Bc. Tereza Chladová, DiS., Mgr. Pavla Königsmarková, Ing. Antonín Schneider, Jan Schneider, DiS., BBA – asistent, PhDr. Vlasta Schneiderová, Mgr. Linda Svidró, Bc. Jitka Tůmová, DiS., Eliška Vodičková, DiS.

Autor článku: Johana Mravcová