13.04.2023 15:59

Vize tance: pozvánka na seminář Vliv výtvarného umění na zdraví společnosti

Profesní organizace sdružující nezávislé profesionály v tanečním oboru Vize tance, z. s., připravila sérii interdisciplinárních seminářů propojující současné umění a zdraví.

Seminář s názvem Vliv výtvarného umění na zdraví společnosti, který je druhou akcí ze série Umění ve zdraví, Zdraví v umění, se uskuteční již 20. dubna 2023 od 10.00.

Hosté semináře: Caroline Loughman (IE) a Otto Kouwen (CZ)

Akce je pro registrované účastníky zdarma a uskuteční se online (přihlášeným účastníkům bude zaslán link před začátkem akce).

Na seminář se již nyní můžete registrovat na tomto odkazu.

Seminář proběhne v angličtině, více informací akci naleznete na vizetance.org

Cílem projektu Umění ve zdraví, Zdraví v umění je rozvoj mezioborových kompetencí zúčastněných profesionálních uměleckých a odborných pracovníků kulturního a kreativního sektoru skrze vzdělávání, sdílení a rozšiřování know-how o možných dopadech umění na zdraví společnosti a wellbeing jedinců v kontextu mezinárodní mezioborové spolupráce současného tance, výtvarného umění a hudby.

Těmito kompetencemi jsou péče o sebe, regenerace psychického i fyzického stavu těla se zaměřením na krizové okamžiky spojené s nadměrnou fyzickou zátěží, zraněními (zejména u profesionálních tanečníků), vyrovnáváním se se stárnutím (ageing), či pandemií covid-19.

Akce se koná díky podpoře Národního plánu obnovy (NPO) a Ministerstva kultury (MK).

Autor článku: Vize tance