27.11.2002 00:00

Všechny Jediná – premiéra v Divadle Alfred ve dvoře

Divadlo Alfred ve dvoře je scénou poskytující prostor pro práci mladým, nezávisle tvořícím umělcům. Program nabízí autorská představení z oblasti pohybového, tanečního, vizuálního a experimentálního divadla.

VŠECHNA JEDINÁ
Květy jí samy vyrůstají z úst.
Adéla Stodolová
27. - 29. listopadu
premiéra

Souboj dvou protipólných principů - lidského nitra a společenských konvencí.
Boj o jedinečnost, který svádíme všichni…Taneční zpracování života ženy, jejího příběhu od dětských let po dospělost. Příběh souboje o svobodu, vymaňování se ze svazujícího společenského postavení.
Poselstvím projektu je zbavit člověka strachu z vlastní osobitosti a podnítit v něm důvěru ke svému vnitřnímu hlasu.

…dívenka má jasně vymezený prostor pro existenci: těsný pokojík…bílé měkké stěny pokojíčku jí sevřou…jako panenka v malé hrací skřínce…tísen dívka překračuje barevnými fantaziemi: papíroví andělíčci, korálky, barevná sklíčka, kamínky…pokoj se znovu uzavře…je už dospělou ženou: neunikla…sedí na židli zašněrovaná v kostýmu…
VŠECHNA JEDINÁ je dívenka, dívka i žena Adéla Stodolová: "Korzety a krunýře jsou sice věci z devatenáctého století, ale jsou to pro mě také symboly, které pořád fungují, jen vypadají jinak. Dneska nás třeba svazují nejrůznější časopisy a ideály krásy. Ale ty mě nepodněcují tolik jako devatenácté století… Krunýř a časopis jsou úplně stejné věci, mají stejný význam. "

br>Adéla Stodolová je absolventkou Duncan Centra taneční konzervatoře v Praze, momentálně studuje na Katedře nonverbálního divadla pražské HAMU. Kromě taneční a pohybové průpravy má také zkušenosti z činohry: v divadle Rokoko hrála hlavní roli v Shakespearově tragédii Romeo a Julie, účinkovala v představeních v Ypsilonce a v divadle komedie, jako choreografka spolupracovala s divadlem Na Zábradlí, jejím režijním debutem je představení Devět životů divadla AHA.

Představení VŠECHNA JEDINÁ je provázené živou hudbou.

Námět, koncepce a choreografie: Adéla Stodolová
Videoprojekce, světelný design, scénogrefie a režijní spolupráce: Vladimír Němeček
Hudba: Anna Bubníková (violoncello), Pavol Smolárik (baskytara)
Kostýmy: Ludmila Stodolová

divadlo Alfred ve dvoře, Fr. Křížka 36, Praha 7
Předprodej vstupenek:
Pokladna divadla v Celetné, Celetná 17, Praha 1
po-pá 11 - 19.30, so-ne 12 - 19.30
Knihkupectví a kavárna Globe
Pštrossova 6, Praha 1
Denně 10 - 24
Rezervace tel. 233376997
Pokladna divadla je otevřena hodinu před představením.

Autor článku: příspěvky veřejnosti