03.02.2021 10:56

Vychází 3. díl podcastu IDU: Ekoaudit v kultuře

Třetím dílem podcastu Suflér je Ekoaudit v kultuře.

K šetrnějšímu provozu organizací i udržitelnější produkci kulturních akcí v Česku stále hledáme cestu. Na jejím začátku je zmapování dosavadní praxe, například formou auditu uhlíkové stopy. Ten pro Institut umění – Divadelní ústav jakožto první kulturní organizaci v ČR vypočítala nezisková organizace CI2. Jak s výsledky takového auditu naložit či jaké místo může kultura v adaptaci na změnu klimatu zaujímat, přibližuje autor uhlíkové kalkulačky RNDr. Viktor Třebický, Ph.D.

Pro IDU připravily Jana Návratová a Veronika Černohous.
Sound design: Studio Versus.
Grafika: Eliška Fenclová.
Foto: Magdalena Vojteková.

Vlastní uhlíkovou stopu si můžete spočítat na https://uhlikovastopa.cz/kalkulacka.

Více informací o projektu naleznete zde.

Autor článku: IDU

Vychází 3. díl podcastu IDU: Ekoaudit v kultuře

Zprávy

23.04.2021

Vláda projednala plán obnovování i kulturního života

Chystané obnovení činností, chodu služeb a veřejného života rozdělila do tzv. balíčků na základě předpokládaného poklesu výskytu nových případů nemoci COVID-19. Podle nového plánu se pro kulturu nejdříve otevřou muzea, galerie a památky. O konkrétních podmínkách jedná ministr kultury Lubomír Zaorálek s rezortem zdravotnictví.

22.04.2021

Firmy podnikající v živém umění již mohou žádat o dotace ve výzvě 3.3 z programu COVID – Kultura

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) začalo ve čtvrtek 21. dubna přijímat žádosti ve výzvě 3.3 programu COVID – Kultura, kterou připravilo ve spolupráci s Ministerstvem kultury (MK). O dotaci mohou žádat firmy a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Žádosti je možné podávat do 30. června 2021. 

22.04.2021

Nový Dům tanečního umění v pražském Braníku otevře své brány letos v srpnu

Na sklonku léta bude v nově zrekonstruovaném neorenesančním areálu bývalého Branického pivovaru otevřen Dům tanečního umění Praha. Památkově chráněná budova z konce 19. století má velkorysé prostorové dispozice. Nabídne vynikající podmínky vzdělání v oboru tanec a kontinuální činnost profesionálních nezávislých tanečních souborů. Studentům tance umožní využít nabídku dlouhodobých stáží v profesionálních souborech, tedy praktické propojení vzdělávání s profesionální praxí.