18.11.2006 00:00

Východočeské divadlo Pardubice přivítalo 100 tisícího diváka roku 2006

Východočeské divadlo (VČD) patří k nejnavštěvovanějším českým divadlům. V návštěvnosti je na třetím místě mezi jednosouborovými divadly v republice, navštěvovanější jsou pouze Státní opera Praha a Divadlo na Vinohradech.

V roce 2005 počet diváků VČD na mateřských i cizích scénách dosáhl čísla 106 415. Věříme, že letos toto číslo ještě překročíme, neboť 100 000. diváka roku jsme přivítali téměř o měsíc dřív než vloni. Stalo se tak v pátek 17. listopadu při představení Donaha!. Ředitel divadla Petr Dohnal před představením diváky chvíli napínal, ale poté vyhlásil, že jubilejní divák sedí v 9. řadě v přízemí na sedadle č. 160. Na tomto místě seděl nic netušící Petr Břeň z Luže.

„Je to opravdu velké, ale příjemné překvapení. Dokonce mám poprvé možnost stát na prknech, co znamenají svět, je to moc hezký pocit. Do divadla se snažím chodit poměrně často, ale vzhledem k tomu, že podnikám, času není nazbyt. Většinou jezdíme na muzikály do Prahy. Ve Východočeském divadle jsem byl zatím jenom dvakrát, ale vždycky jsem byl spokojený,“ přiznal na jevišti ještě zaskočený Petr Břeň. Z rukou ředitele divadla pak převzal poukázku na roční předplatné pro dvě osoby, knihu Historie divadelní Pardubic a okolí, ročenky Východočeské divadlo 1999 – 2004 a GRAND Festival smíchu 2001 – 2005, CD autorského minimuzikálu Mississippi Blues Ben a hodinky od firmy Lejhanec. Jubilejnímu divákovi pogratuloval a věnoval upomínkové předměty i nový primátor města Ing. Jaroslav Deml.

Po představení se Petr Břeň ještě svěřil: „Dnešní představení se mi moc líbilo, skvěle jsem se pobavil, všem bych ho mohl vřele doporučit. A jelikož jsem vyhrál předplatné, jsem rád, že budu moci pardubické divadlo navštěvovat pravidelně.“

Při této příležitosti byla vyhlášena i tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz, kde čtenáři tipovali, kdy stotisící divák divadlo navštíví a ve které řadě bude sedět. Pravdě nejblíže byla Klára Dostálová z Pardubic, která od divadla rovněž obdrží roční předplatné pro dvě osoby.

Radek Smetana, Public Relations VČD Pardubice

Zdroj: smetana@vcd.cz

Autor článku: Informace z divadel