12.04.2022 10:23

Východočeské divadlo Pardubice uvede derniéru komedie Sherlock v nesnázích

Ve středu 13. dubna se soubor Východočeského divadla Pardubice rozloučí s detektivní komedií amerického dramatika Kena Ludwiga Sherlock v nesnázích, kterou na prknech Městského divadla inscenovala režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová. V brilantní hře z prostředí tajemné usedlosti na samotě hlavní role ztvárňují Jan Musil a Jindra Janoušková. 

„Proslulý americký herec William Gillette, legendární představitel divadelního Sherlocka Holmese, pořádá ve svém novém sídle na Štědrý den večírek s kolegy. Prostřednictvím seance chce zjistit, kdo po něm při posledním představení vystřelil a kdo zavraždil vrátného v divadle. Jeho důmyslná venkovská usedlost je plná nevídaných technických vynálezů, které mu pátrání usnadňují někdy více a někdy méně. Skvěle napsaná komedie hýří situačními vtipy, a přitom nepřestává být napínavá díky překvapivým odhalením a novým zápletkám,“ říká dramaturgyně Jana Pithartová.

Amerického komediografa Kena Ludwiga představilo Východočeské divadlo už komediemi Tenor na roztrhání a Cyrano v Buffalu, na jiných českých scénách se s úspěchem hrála jeho hra Shakespeare v Hollywoodu a další.

Divadelní život inscenace Sherlock v nesnázích poznamenala pandemie covidu, která premiéru naplánovanou na 14. března 2020 odsunula na 3. října, do uvádění však posléze opět vstoupil koronavirus, i přesto si hra své diváky našla a počet repríz se vyšplhal na číslovku 29.

https://www.vcd.cz/

Autor článku: Radek Smetana

Východočeské divadlo Pardubice uvede derniéru komedie Sherlock v nesnázích

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.