16.12.2005 00:00

Východočeské divadlo přivítalo 100 tisícího diváka roku 2005

Východočeské divadlo patří k nejnavštěvovanějším českým divadlům. V návštěvnosti je na třetím místě mezi jednosouborovými divadly v republice, navštěvovanější jsou pouze Státní opera Praha a Divadlo na Vinohradech.

Pro zajímavost v roce 2003 počet diváků pardubického divadla na domácí a cizích scénách v ČR dosáhl čísla 109 775, v roce 2004 navštívilo VČD již 113 646 diváků.

100 tisícího diváka roku 2005 divadlo přivítalo 10. prosince shodou okolností při premiéře Úžasné svatby. Ředitel divadla Petr Dohnal před premiérou diváky chvíli napínal, aby poté vyhlásil, že jubilejní divák sedí v 1. řadě v přízemí na sedadle č. 13. Na tomto místě seděla nic netušící Jindra Bažantová z Jaroměře. „Východočeské divadlo navštěvujeme s manželem tak jednou dvakrát do roka, protože on dostává vstupenky od podniku, kde pracuje. Dnes jsme se obzvlášť těšili, protože jsme chtěli zažít slavnostní premiérovou atmosféru, ale že má přijít stotisící divák jsme opravdu netušili,“ přiznala se mile překvapená paní Bažantová. Z rukou ředitele pak převzala roční předplatné pro dvě osoby, knihu Historie divadelní Pardubic a okolí, pětiročenku Východočeské divadlo 1999 – 2004, CD muzikálu Sugar a pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele a hodinky od firmy Lejhanec. Po představení se paní Bažantová ještě svěřila: „Premiéra byla opravdu moc pěkná a hlavně veselá, před koncem roku lidi určitě raději uvidí komedii než nějaké smutné divadlo. Také vám musím pochválit divadlo, je opravdu nádherně zrekonstruované, to naše v Jaroměři zatím bohužel na opravu čeká.“

Při této příležitosti byla vyhlášena i tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz, kde čtenáři tipovali, kdy stotisící divák divadlo navštíví. Pravdě nejblíže byla Zdenka Prchalová z Pardubic, která od divadla obdrží čtyři vstupenky na GRAND Festival smíchu.

Radek Smetana

Zdroj: smetana@vcd.cz

Autor článku: Informace z divadel