24.01.2022 12:51

Východočeské divadlo těsně před zahájením zrušilo letošní přehlídku GRAND Festival smíchu

Východočeské divadlo těsně před zahájením zrušilo letošní přehlídku divadelních komedií GRAND Festival smíchu. Důvodem je zhoršující se epidemická situace, uvedl mluvčí divadla Radek Smetana v tiskové zprávě. První soutěžní představení mělo začít dnes večer, výsledky se měly vyhlašovat příští pondělí. Divadlo se pokusí přehlídku přeložit na náhradní termín.

Festivalu se měl znovu uskutečnit po loňské covidové přestávce. Současný nárůst nákaz variantou omikron tomu však zabránil. „Epidemická situace je natolik omezující, že bychom nemohli poskytnout všem souborům srovnatelné podmínky soutěže a zároveň bychom je i sebe vystavovali zvýšenému riziku onemocnění. Nechceme také přispívat k pandemické incidenci ve městě, které je v období festivalu zatížené zvýšenou návštěvností účastníků festivalu z jiných měst," uvedl ředitel divadla Petr Dohnal.

Zakoupené vstupenky na soutěžní komedie i veseloherní tituly doprovodného programu zůstávají v platnosti. Divadlo nyní hledá náhradní termín, kdy by se festival mohl uskutečnit.

Na programu letošního ročníku Grand festival smíchu bylo sedm soutěžních divadelních komedií. Další doprovodná představení byla plánována na Malou scénu i do Městského divadla.

https://www.vcd.cz/

Autor článku: ČTK: dos, gcm

Východočeské divadlo těsně před zahájením zrušilo letošní přehlídku GRAND Festival smíchu

Festivaly

07.02.2023

Struny dětem zvou na konci března na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Nabitý hudební program láká na jazz, world music, klasiku, elektroniku i chytrý pop. Vystoupí například Bára Poláková, skladatel a hudebník Floex, který pozve posluchače do tajemného světa Machinaria i dalších počítačových her nebo S.V.A Trio se svou pořádnou porcí jazzu.

28.01.2023

Smetanova Litomyšl připomene krásné časy

Národní festival Smetanova Litomyšl v roce 2023 slaví půlkulaté jubileum, v období 18 dní od 15. června do 2. července se uskuteční jeho 65. ročník. Přinese 35 pořadů hlavního programu, který doplní doprovodný program ve Festivalových zahradách a 19. Smetanova výtvarná Litomyšl.

25.01.2023

Čeští umělci na festivalu Cirkopolis 2023

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis vybírá tradičně vedle neotřelých umělců z různých koutů světa i tuzemské, kteří se vyrovnají zahraniční konkurenci. Česká scéna nabídne sólový projekt závěsné akrobatky a performerky Lenky Švolíkové, jež se zapíše do paměti diváků představením Sandwritten. Chybět nemůže ani výrazná tvář současné scény Eliška Brtnická, jejíž kinetická performance Thin Skin kloubí prvky nového cirkusu a výtvarné instalace.