17.02.2007 00:00

Vyjádření Pavla Štourače k transformaci Divadla Continuo

Divadlo Continuo vzniklo v roce 1992, zprofesionalizovalo se v roce 1993. Je mu 13 a něco. Podle Korzenevskiego a Grotowského tak má před sebou světlé vyhlídky: buďto chcípne, nebo se stane groteskním obrazem sebe sama.

Nejsem přítelem dvou možností, vždycky existuje třetí. Věřím na transformaci, proměnu, znovuzrození. Je čas na změnu.

Laboratoř

V roce 2006 jsme společně s paní Dr. Janou Pilátovou, s mojí ženou Helenou a Kristýnou Patkovou založili Středoevropskou divadelní laboratoř Divadla Continuo.

S patnácti vybranými účastníky z předchozích workshopů, které proběhly v loňském roce, jsme 2.února začali pracovat na přípravě nového projektu. První fáze práce Laboratoře bude trvat tři týdny a jejím výsledkem bude nová skupina lidí, s níž začneme od 2. dubna připravovat novou inscenaci. Premiéra této inscenace se uskuteční na konci června. Jak se bude jmenovat, ani o čem bude, Vám neřeknu, ale mohu slíbit, že bude jiná, než všechny dosavadní práce Divadla Continuo.

Repertoár

Do konce června bude Divadlo Continuo také hrát tři inscenace stávajícího repertoáru: Zatmění, Letokruhy a Daleko k dotýkání. Na podzim pak připravujeme slavnostní derniéry všech tří inscenací.

Soubor

V Zatmění, Letokruzích a Daleko k dotýkání hrají tři lidé, kteří téměř neodmyslitelně patří k tváři Continua posledních několika let: Seiline Valée, Salvi Salvatore a Juráš Prasetaun. Tito lidé byli spolutvůrci jak výše zmíněných tří inscenací, tak řady dalších projektů našeho divadla, včetně většiny ročníků projektu Kratochvílení. Ani oni však nechtějí zůstat stát tam, kde jsou. Mají svoje plány, představy a nápady.

Salvi a Seiline založili již v loňském roce skupinu Décalages a já se moc těším na premiéru jejich inscenace Posedlost, která se uskuteční 11. a 12. března v Paláci Akropolis.

Juráš připravuje svůj nový sólový projekt. Zatím je na informace skoupý, ale jakmile z něj něco dostanu, rád Vás o tom budu informovat.

Do základního týmu Continua přibyla k oběma kmenovým výtvarnicím, Heleně Štouračové a Kristýně Patkové, loni rovněž Jana Pilátová, dramaturgyně a spolu-vedoucí Laboratoře DC. Letos pak tým posílil Michal Kalivoda, který s námi spolupracoval již v posledních dvou letech. Ten je technologem a vedoucím technikem divadla.

K 31.12.2006 jsme ukončili spolupráci s Happy End Production. Po čtyřech letech intenzivní spolupráce, která přinesla řadu společných projektů, dospělo Divadlo Continuo do fáze, kdy potřebuje vlastní produkci. O tu se od ledna stará Jakub Vedral a Zuzana Bednarčiková. Do produkčního týmu našeho divadla také přibyla Adéla Lančová, která má na starosti fund raising, Tereza Dundová, jež se stará o ekonomiku a Tomáš Dunda, zodpovědný za realizaci projektu Švestkový Dvůr.

Kratochvílení

Od roku 1997 patřilo každé léto projektu Kratochvílení. Letos bude zahrada odpočívat. Sedláci také nechávají jednou za čas pole vydechnout, aby mohlo znovu načerpat životodárnou energii a vydat pak o to šťavnatější plody.

Držte nám palce na našich nových cestách. Budeme se těšit, že se na nich s Vámi setkáme.

Pavel Štourač

Malovice, 2. února 2007

Zdroj: office@artprometheus.cz

Autor článku: Informace z divadel